imac almaya karar verdim bir yardım

Merhaba herkese,

Ev için bir iMac alayım dedim sadece amaç fotoğrafları atıp indekslemek bir de Photoshop a iki tik atarız. Bebek geliyor evde MacBook Pro ve iPad var ekranlar küçük pek randıman alamayız diye düşünüyoruz. Dedim ikinci el bir iMac alayım olay çözülsün. 4500-5500 arası bir şey alsam isimizi görür mu? Yoksa abi napıyorsun paranı çöpe atma sakin alma mi dersiniz. Baya uzak kaldım ben bu PC islerinden. 27” sahibinden de 2011 mid 4500-5500 civarlarında..

Belki tanıdık satan birileri ya da bir yer biliyorsanız konuşalım.

Sevgiler

2011 imac dediğin çok eski ya core2duo veya ilk nesil i5-i7 serisinden falandır o. Madem macbook pro var gidip 27" bir monitör ve kablo alsan onu bağlasan daha iyi olur bence.

geçen yıllarda 6000-7000 civarına sıfır imac vardı en giriş modeli, o olsa al derdim iş görürdü ama şu an yoksa (fiyatları bilmiyorum artık) gidip de 2011 model almak hele bir de 5000 lira vermek çok gereksiz. Yine fiyatın bilmeden yazıyorum, mac mini + monitör alsan?
  • nhk ni youkosu  (18.08.19 04:55:27 ~ 04:56:08)
mac mini + monitör bence de mantıklı, hatta macbook pro bile bağlanır rahat rahat.

ben 2 sene önce 5k 2015 27" imac'i 5 bine satamamıştım, piyasa demek ki çok abuk bir noktaya gelmiş.
  • passion rules the game  (18.08.19 09:21:34)
imac + monitor + macbookpro + ipad sahibiyim. isten dolayi imac kullaniyorum. ama is icin kullanmayacaksan evde kesinlikle macbook + monitor tavsiye ederim. gereksiz yer kaplamasi ve masraftan baska bisi degil. hatta ipad'i de satmayi dusunuyorum. ne kadar az o kadar iyi.

  • mayeskuel  (18.08.19 11:27:04 ~ 11:27:47)