Konu Gastronomi. İstanbul vs İzmir?

İstanbul tabii ki daha büyük ve çeşit çok.
Ama çoook kişiden de konu yemek oldu mu İzmir bin basar diye duyar dururuz.

Lezzetler, çeşitlilik, mekan kaliteleri vs. Her açıdan "Gastronomik" olarak soruyorum.

Sizce İstanbul mu? İzmir mi?

Lezzetler, çeşitlilik, mekan kaliteleri vs. Her açıdan "Gastronomik" olarak cevap veriyorum.

istanbul
  • meldaras  (17.08.19 18:57:06)
İstanbul cok net

  • meyve parcacikli kadin  (17.08.19 19:01:47)
İzmir balık, meze ve zeytinyağlı dışında sınıfta kalır. Izmir'de senede 10 defa etli yemek yememişimdir.
Ot konusunda da çok fazla çeşitli değil maalesef. İstanbul sınırları içerisinde Karadeniz iklimi bile görülen yerler var, İzmir'de malum, sadece Akdeniz bitkileri görebilirsiniz.

Artı, balık iki şehirde de doğru mekanlarda çok iddialı yapılıyor.
  • lovemyself  (17.08.19 19:06:31)
Harbi gastronomi için ne istanbul ne izmir. Doğuya gideceksin. Medeniyetin beşiğine, mezopotamyaya.

Ama İstanbul mu İzmir mi diye sorarsan ben yine İstanbul’u tercih ederim.
  • marsargo  (17.08.19 19:24:06)
Çeşitlilik olarak istanbul olabilir ama kesinlikle lezzet bakımından izmir. İstanbulda herşey bir noktadan sonra fabrikasyon oluyor. Esnaf lokantaları esnaf olarak kalmıyor ama izmirde pek çok örnek var.

  • fosforlu cevriye  (17.08.19 19:30:25)
Karşılaştırma bile garip. İstanbul marizler...

  • alicandan  (17.08.19 23:04:51)