tapuda tarla diye gecen arsaya ev yapilabilinir mi?

soru baslikta.

PLANSIZ ALANLAR İMAR YÖNETMELİĞİ
elediye ve Mücavir Alan Sınırları İçinde ve Dışındaki Yerleşme Alanı Dışında Kalan (İskân Dışı) Alanlarda Uygulanacak Esaslar

madde 63: Üst ölçek planı bulunmayan iskan dışı alanlarda bulunan parsellerde; inşaat alanı katsayısı %5 den fazla olmamak, yapı inşaat alanları toplamı hiçbir koşulda (250) m2 yi geçmemek, saçak seviyelerinin tabii zeminden yüksekliği (6.50) m.yi ve 2 katı aşmamak, yola ve parsel sınırlarına (5.00) m.den fazla yaklaşmamak şartı ile bir ailenin oturmasına mahsus bağ ve sayfiye evleri, kır kahvesi, lokanta ve bu tesislerin müştemilat binaları yapılabilir.
  • blue eyes white dragon  (17.08.19 02:41:07)
Yukarıdaki cevaba ek olarak tarlanın kadastro yoluna cepheli olup, en az 2.500m2 olması gereklidir. Bu durumda 125m2 ev yapabilir, elektrik su vb. Abonelikleri alabilirsiniz.

  • malheiros  (17.08.19 08:11:43)