Honda Jazz'ı nasıl bilirsiniz?

Özellikle ilk nesli (2002-2008) soruyorum. Ben bu arabaya bayılıyorum ama kime sorsam beğenmiyor. Tipi güzel değil diyorlar, manuelini satamazsın onun yerine polo al fiesta al vs. diyorlar. Bana da inanılmaz mantıklı geliyor şu sebeplerden:

İç hacmi b segmentine göre çok büyük, c hatchbacklerle yarışıyor.
Yakıt tüketimi muadillerine ve motor hacmine göre az.
Sorunsuz ve dayanıklı.

Kim haklı sizce?

2008 modeli var, 10 yıldır kullanıyorum.
tık demedi benim yaptığım kazalar hariç.

  • passion rules the game  (15.08.19 14:45:13)
Ben de seviyorum bu aracı, trafikte jazz sayıyorum hatta :) Bu aracın fan sayfaları, dayanışma grupları var. Çok da iyi muhabbet dönüyor

  • rumeli beylerbeyi  (15.08.19 14:50:16)
araba alsam büyük ihtimalle bunu alırım çünkü çok mantıklı duruyor. Tam fiyat performans arabası diyorlar. Fakat evet görüntüsü çirkin.

O sorduğun insanlar ulaşım için değil biraz da karizma için otomobil sahibi olmak isteyenler. Ki ben de isterim tabii güzel görünen bir arabam olsun, ama aynı paraya daha özelliklisini alabileceksem şu ortamda onu alırım. Telefon gibi ya, bak herkes xiaomi almaya başladı. Honda Jazz Xiaomi bence :D
  • nhk ni youkosu  (15.08.19 15:06:04 ~ 15:06:24)
son kasası çok çok güzel bence. ama öncekileri ben de beğenmiyorum.

2012 honda civic hb var bende ama son kasa jazz'a bayılıyorum.
  • avianthem  (15.08.19 15:09:30)
ilk nesil gereğinden fazla pahalı . o paralar etmez . yeni nesillerin elegance donanımı fiyatına göre gayet iyi . 1.3 motorlu , cvt li , lpg ye uyumsuz . lpg ye uyumsuzluğu can sıkıcı . kronik sorunu yok . sorun olursa da servisler yan çiziyor zaten .

  • 50promil  (15.08.19 18:40:41)