Sözlükteki "iş duyuruları"

Bu ekşi sözlük iş arama başlığında "şuna şuna ihtiyaç vardır, ilgilenen mesaj atsın" diye yazan tipler neyin kafasını yaşıyorlar acaba ?

Hayır entry'lerine de üşenmeyip bakıyorum, troll tipler de değiller ama ilan bırakıp mesajlaşmayı herkese açmamak da neyin nesi? Yazabildiklerimiz de bize asla geri dönmüyor. E arkadaşım o zaman ne diye o başlığı işgal ediyorsun? Bazılarına da mesaj yollatıyoruz başka yazarlar aracılığı ile, mesajlaşmayı açmaları için. Onları da sallamıyorlar besbelli.

Mesajlaşmayı açmıyor değiliz. Sana açmıyoruz. Sevmiyoruz seni. Sadece sana kapalı mesajlaşma. Rahat bırak bizi. Bu arada iyi bayramlar.

  • microfiction  (11.08.19 20:19:54)
O başlığın pek ise yaradığını düşünmüyorum, nedeni ise şu; eksisozluk.com bu başlıktan sonra katsumoto85'e iş vaadinde bulunanlar bile sözünü tutmamış

  • austra  (11.08.19 20:55:57)
Biz değil siz kaybedersiniz microfiction (: Adam arayan sizlersiniz sonuçta. Sana da iyi bayramlar.

austra eskiden nadiren de olsa işe yarıyordu, yani en azından benim işime yaramıştı. Zaten burada şikayet ettiğim şey götlerinin başlarının ayrı oynamasından ziyade iletişime kapalı olmalı. Tam bi garabet.
  • Avoiding The Puddle  (11.08.19 21:05:13)
Benim de ilanına yazdığım iki “işveren” mesajlarıma dönmediler bile.Şiddetle kınıyorum kendilerini şu bayram gününde.

  • arenas  (11.08.19 23:03:47)
ben şu anki işimi sözlükten buldum ama o duyurularla değil, badilerim sayesinde. bağlantı dediğimiz şey iş bulma konusunda çok ama çok önemli, düşün ki benim bir cv'im bile yoktu ama araya güvendikleri biri girince bana şans verdiler ve oradan yürüdüm gittim. fakat iş duyuruları başlığına yazılan ilanlar bu anlamda bir şey ifade etmiyor, başka yerdeki ilanlardan farksız yani. sözlüğü bağlantı oluşturabileceğin ilişkiler kurma anlamında kullanırsan o zaman belki bir şeyler çıkar. gerçi benim bahsettiğim dönem 5 sene öncesi falandı, şimdi pek aklı başında insan da kalmadı oralarda ama yine de durum budur.

  • night train  (12.08.19 04:47:19)
Duygusuz, konuyu çok başka yere çekmişsin ama, benim sorumun o cevapla bir alakası yok. Kaldı ki ben normalde her işini internet üzerinden halleden, bir yerlere CV vesaire tarzı şeyler bırakmayan ve isteyenle özel olarak iletişime geçip anlaşan biriyim (Türkiye'de değil tabii). Yani o bahsettiğin geleneksel metodları kullanmadım bile hiç. Ben işi değil, iş beni buldu velhasıl.

Fakat sözlükte bu bahsettiğim şeyi yapan çatlakların derdi ne ben onu çözemedim. Ayrıca ister ekşi olsun, ister başka bir mecra, internet iş bulmanın veya işe yarar birine ulaşabilmenin yegane yoludur normal şartlar altında (adamınız, dostunuz vs. yoksa elbette).

Bir de her işe herkes başvuramaz zaten, sıva ustası dediğin adam bile öyle her yerde bulunmuyor kaldı ki belli bir alanda uzmanlığı olan birisi kendisini zaten belli eder. Burada asıl problem ne istediğini bilmeyen troll işverenler ya da gerçekten birine ihtiyaç duyup, ilan bırakıp, ötesini sallamayan melunlar.
  • Avoiding The Puddle  (12.08.19 12:46:20)
Ben beyaz yakalı değilim. Ekşide de beyaz yakalı aramayacaklarını elbette biliyorum.

  • Avoiding The Puddle  (13.08.19 00:54:18)