Uzun yol tavsiyeleri

En fazla 8 saatlik uzun yola çıktım tek başıma. Şimdi 13 saat yıla çıkacağım. Yolu biliyorum, daha önce iki şoför gittik. Önerileriniz nelerdir?

Molayı şöyle vereyim diyorum; 4 saat yol sonra mola, 3 saat yol sonra mola, 2 saat yol sonra mola. Sonra uzun mola verip devam edeyim diyorum. Arabada et olacağı için kalamıyorum bi yerde.

Herkese hayırlı bayramlar.

kalmaya ihtiyacın olduğunu düşünüyorsan yolu gözün kesmiyorsa, bir dinlenme tesisine çekip rica etsen dolaplarına koyalar eti. arabada et var aman bozulmadan gideyim diye acele etme öncelikle. benim tavsiyem, kesintisiz hareket halinde olduğun süre 4 saati geçmesin. bence en fazla 4 saat kullanıp, ihtiyaç molası verirsen çiçek gibi gidersin. ha ben olsam ne yaparım? ben uzun yolda max 3 saat sürer 15dk mola verir gözlerimi dinlendiririm.

yol müziğin olsun kesinlikle, sigara kullanıyorsan verdiğin molalarda iç. uzun yolda doğal olarak hızlı olacaksın, sigara yakmak sakat araç kullanırken.
  • solitude ov the lonliest star  (11.08.19 19:52:55)
kuru buz al, keyfine bak uzme canini

  • rubisko  (11.08.19 19:58:11)
Yasal süreler molasız 5 saat, gün içinde 9 saat. Bu süreler insanın yorgunluğu hesaplanarak belirleniyor, siz bu sınırın çok üstüne çıkmaktan bahsediyorsunuz.

Ete başka çözüm bulup iki günde gidin +1
  • grgn  (11.08.19 22:35:03)
strafor kutu + buz aküsü, eti o kadar saat soğuk tutmanın en kolay yolu. uzun yola çıkıyorsan güzel müzikler ayarla. hatta podcast dinlemek de iyidir. belirli bi konu üzerine konuşmalar seni ayık tutar. molalarla mutlaka enerji veren ve seni ayık tutabilecek şeyler iç. mesela kolayı insanlar zararlı derler ama çok iyi beyin uyarıcısıdır.

  • Huan8  (11.08.19 23:47:17 ~ 23:47:37)