Yaşam ile ölüm arasındaki tercihiniz

Farz edin ki savasin ortasindasiniz. Halkiniza zulmediyorlar. Onurlu bir sekilde, halkinizi savunurken olmeyi tercih eder misiniz? Yoksa baska milletin egemenligi altinda, yemeginiz, suyunuz verilse ve o isgalcilere hizmet etseniz yasamayi secer misiniz? İkinci secenekte siz siddet gormeyeceksiniz, ama halkiniza zulmetmeye devam edecek isgalciler.

halka bağlı. ned stark'ın kellesi koparken alkışlayan halk için ölür müsün? her şey karşılıklı. ayrıca burada intihar gibi üçüncü bir yol daha var, ne haliniz varsa görün seçeneği.

  • night train  (09.08.19 01:41:41 ~ 01:52:04)
İkinciyi seçerdim. Sebebi Dostoyevski'den gelsin:

"Nerede okumuştum, hani bir idam mahkûmu ölümünden biraz önce şöyle söylemiş ya da düşünmüştü: "Yüksek ve sarp bir kayalıkta, ancak iki ayağımın sığabileceği, dar bir çıkıntıda, dört bir yanım uçurumlar, okyanuslar, sonsuz bir gece, sonsuz bir yalnızlık ve hiç bitmeyecek bir fırtınayla sarılmış durumda yaşamak zorunda olsam ve bütün ömrümce, bin yıl boyunca, hatta sonsuza kadar o bir karış toprakta ayakta durmam da gerekse o şekilde yaşamak, şu anda yarım saat içinde ölecek olmaktan çok daha iyidir. Yaşamak, her şeye rağmen yaşamak..."
  • ruhen hastayim ben  (09.08.19 01:51:24)
tam raskolnikov'un düşündüklerini yazacaktım @ruhen hastayım ben yazmış :)

www.youtube.com
  • cek  (09.08.19 08:03:18 ~ 08:05:44)
Sorumluluklarına bağlı, ayrıca savaş sebeplerine bağlı. Yönetimsel mallıklar yüzünden bir savaş çıkarsa kılımı kıpırdatmam, eşimi çocuğumu alır kaçar giderim. Bulunduğumuz konum itibariyle kaçınılmaz bir savaş olursa eşimi çocuğumu güvenceye alır savaşırım.

  • kimlanbu  (09.08.19 10:02:04)