Kitaptan sacma bir soru.

Dün okudugum bir kitaptan aklima takildi..

Diyelimki tek yasiyorum ve güvenlik manyagi biriyim. Uyurken yatak odamin kapi koluna elektrik veriyorum. Eve hirsiz giriyor ve elektrik carpmasi sonucu ölüyor.

Bende suclu bulunup tutuklaniyormuyum?
Tutuklaniyorsam, kasten adam öldürme sucundan mi?

Taammüden adam öldürme bu. Onun dışında seni suçlu çıkartacak 10 bin tane çıkarım yapabiliriz bu hareketinden dolayı.

  • angelus  (06.08.19 09:54:14)
bence önce göz altına alınır geceyi karakolda geçirirsin, sonra kurduğun düzeneği gören savcı tutuklu yargılanmanı ister, kapalı cezaevine koyarlar, yargılanınca da, olası kasıt diye bi şey daha var sanırım, ordan işte savunmana göre 10 20 yersin. bu kapı koluna dokunan ölsün diye elektrik veriyorsan adamın geleceği belli biriyse kasten adam öldürme falan da olabilir. hukukçu değilim, behzat ç izlemiş biriyim sadece.

  • evlimutsuzcocuklu  (06.08.19 09:57:39)
Bu dediginiz benzeri tr'de gerceklesti. Adam gece kondu gibi müstakil evine Bubi tuzaklari kurmuştu ve eve gelen hırsızın ölümüne neden olmuştu sonrası hapis...

  • all girls dream  (06.08.19 10:26:28)
benzeri olmayan da tr de gerçekleşti.

yaşlı adamın teki yazlığına hırsız giriyor diye yazlığın giriş kapısına tüfek ile bubi tuzağı kurup , tuzak kurduğunu unutup yanında eşiyle birlikte ölmüştü.

www.hurriyet.com.tr

unutmak da var yani :) linkteki fotoğraflara bakarsan kurduğu düzeneğin ne kadar profesyonel olduğunu görüp şaşırırsın muhtemelen :) tam olarak 7. ve 8. fotoğraf
  • Fodera  (06.08.19 10:54:29 ~ 10:56:48)
Kasten adam öldürmeden suçlu bulunmazsınız da olası kasttan falan bulunursunuz muhtemelen.

Ha her türlü hapse girersiniz o ayrı.
  • kljgslsdkjsd  (06.08.19 12:25:12)