İs degistirmece (duyuru silindiği için yeniden açtım)

İlk duyuru silindiği için yeniden acıyorum. Cevap vediyseniz maalesef göremedim.

7-8 aydır Türkiye'nin büyük holdinglerinden birine ait bir tekstil firmasında çalışıyorum. İhracat operasyon departmanındayım. 3.000 tl maaş alıyorum. Yılda bir defa (temmuz ayında) zam yapılıyor. %15-18 civarı bir zam olması bekleniyor (yarın maaşı alınca göreceğim). Holdingin sahiplerinden biriyle (aslında aile şirketi, sahiplerinden biri dediğim de ailenin 38 yaşındaki oğlu) az buçuk dirsek temasım var. İşimi seviyorum, işimle ilgili bir sıkıntım yok, çalışma ortamı da kısmen iyi. Kısmen iyi olmasının sebebi amirimin bir karaktersiz olması, yoksa daha keyifli çalışabilirdim.

Mart ayında bizim ekibe bir kişi daha dahil oldu ve bu amir ile birlikte 4 kişi olduk. Nisan ayından beri bu amir "x bey (patron) bir kişi fazla olduğumuzu düşünüyor ve birinizi çıkarmamı istiyor" deyip duruyor haliyle huzursuz çalışıyoruz. Ramazan bayramından sonra tekrar açtı konuyu ve iyice tadı kaçtı artık. Sonra dedi ki "çıkarmamı istediği kişi r. janick değil". ok. bir buçuk aydır aramız iyice açık bu herifle bu yüzden ben yine de beni kovdurabileceğini düşünüyordum, bu yüzden şehir dışında bunun da bağlı olduğu asıl müdürü aradım. o da birinin işten çıkarılmasına izin vermeyeceğim eğer ille de biri çıkacaksa bu kişi sen olmayacaksın söz veriyorum; dedi.

bu arada geçen çarşamba (bu asıl müdürle görüşmeden önce) iş görüşmesine gitmiştim (internetten cvmi görüp çağırdılar). bir saat falan görüştük iş için, cuma günü beni arayıp tekliflerini ilettiler; "3.750 tl net maaş + yıl başında %15 zam". Bana makul geldi ücret.

Ayrıca burada çok yoğun çalışıyoruz, ayda yüz küsur ihracat dosyası açıyoruz. İş teklifinin geldiği firma ise ayda 30 ihracat 3-4 ithalat dosyası açıyor. İşler daha rutin, daha sakin. hafta içi 9-18 çalışıyorlar ve c.tesi 9-14:30. bu biraz can sıkıcı. Şu an çalıştığım yerde 8:18 ve c.tesi - pazar tatil.

Yeni yerde sorumluluğum artacak. Bulunduğum yerde yükselme şansım pek yok.

Gitsem mi kalsam mı bilemiyorum. Fikirlerinize açığım, sormak istediğiniz şeyler varsa sorun lütfen.

Bu yazdıklarına göre gitmeme sebebin ne olabikir ki?

maaş daha yüksek
Çalışma yoğunluğu daha uygun
Sorumluluk alman daha iyi bir şey
Buludunğun yerde yükselme şansı yok yenisinde sorumlulukla beraber belki de var.
Eski yerde ekip pek iyi değil gibi. Huzursuz ortam.

so?

Cumartesi tatil yapmak istiyor musun istemiyor musun ona göre karar ver. Şirketlerin kalibresi benzer seviyedeyse şu durumda tek karar verme kriteri "cumartesi"
  • AlsterWasser  (04.08.19 14:49:20 ~ 14:54:04)
Anladığım kadarıyla comfort zone’a girilmiş burda. İşten çıkarma olacaksa bile iletişim şekilleri hiç hoş değil. Bi halt olmaz burdan. Hazır daha yüksek maaş da varken koşarak uzaklaş bence.

  • selimcigimisik  (04.08.19 14:53:01)
Cumartesi çalışmak -2

  • benbirbenibulup  (04.08.19 15:04:43)
Cts calismak kadar sacma bir sey yok, cekilmez

  • Flipsflops  (04.08.19 17:34:51)
Halo! Işten ayrıldım. Diğer yere bayramdan sonra basliyorum. Ayrildigim yerin yaptigi zam %15 ama vergi dilimi değiştiği için daha az aliyorum. Yeni yerde yıl boyu net maaşım değişmeyecek. Iyi ki ayrıldım diyorum şimdiden.

Bu arada onlarca kişiye sordum, bir kişi bile kal demedi. ;)
  • rahip janick  (05.08.19 20:34:44)