kirli çamaşırın üzerine sıvı deterjan dökmek

olaya cahilim. gömleğe yemek döktüm. milli duygularla aldığım boronla çıkmadı. bi de sıvı deterjan alayım diyorum. sıvı deterjanı biraz kirli yere bi de makinenin gözüne koyup çalıştırsam geçer mi kir? kirin üzerine deterjan dökme diye bir şey var mı?

Şu anda ben yapıyorum, ama makinenin gözüne değil, doğrudan lekeye azıcık döktüm.
Ama yağlı değildi benimki, askı lekesiydi, gömleği de çok beğendim, öyle satın aldım dün, başka yoktu. Üzerine azıcık deterjan (fairy platinum), ama bir yandan normal deterjanını da koydum (Ariel jel tablet), çok sıcakta yıkamadım, 30 ya da 40 derece zannediyorum (işin uzmanlarından biri aşırı sıcak suyun lekeyi "pişirebileceğinden" ve dolayısıyla sabitleyebileceğinden bahsetmişti çünkü. Birazdan göreceğim çıkıp çıkmadığını.

  • cedilla  (04.08.19 14:09:55)
Senin ilacin kosla oxi action

  • balpolen  (04.08.19 14:44:42)
kosla +1

  • blatta hiberna  (04.08.19 14:53:37)
Lekenin üzerine fairy dökün. Sonra makineye atın.

  • megalomaniac  (04.08.19 16:34:05)
Gomlekteki aski lekesi cikmis.
Baska bir buluzda, canranin sapindan bulasan silikon lekesi cikmadi.

  • cedilla  (04.08.19 17:18:32)