İç cephe duvar boyası nereden alınır? koçtaş, bauhaus ya da nalbur ?

ev badana yaptırılacak. malzemeler için önerdiğiniz bir yer ya da marka var mı? nalburdan alınır mı yoksa kalitesiz falan mıdır?

polisan'dan kesinlikle uzak dur. ben ahşap için renklendirici aldım sorun yaşadım, arkadaşım polisan iç cephe boyası aldı, kaldı ki 30 senedir babası kendi boyar kendi evlerini 15 gün boya yaptılar duvardaki dalgalanmaları problemleri gideremediler, boyayı değiştirdiler düzeldi.

özetle polisan ne yapıyor bilmiyorum ama nereden tutsan elinde kalan bir şeye dönüştü.
  • Fodera  (03.08.19 20:16:48 ~ 20:18:07)
Evde koah hastası veya astım hastası varsa voc değeri sıfıra yakın boya kullan. Oda içerisinde oluşan formaldehit oranını %80 azaltır. Dyo oxymax, alpinelife gibi. Uzun süre vakit geçrilen odadalarda (oturma odası/salon, yatak odaları) dyo oxymax diğer yerlere (mutfak, antre, kiler, tuvalet vs) küf önleyici özellikli yine voc değeri piyasadaki pahalı stardart boyalardan daha düşük olan permolit permomax ipek mat boya kullanabilirsin. Duvarların durumu iyi değilse 2,5lt dyo binder alıp 17,5lt suya karıştırıp toplamda 20lt olacak dyo binderi boyadan önce astar olarak atabilirsin.

Tüm tavanlara permolit permomax antibakteriyel tavan boyası kullanabilirsin. Oda kapıları vs boyanacaksa su bazlı yağlı boya kullanabilirsin. daha önceden standart yağlıboya varsa dönüşüm astarı kullanabilirsin.

Dyo oxymax koçtaşdan diğerlerini n11 den filan alabilirsin.

Ramazan bayramından önce kendi evimi kardeşimle boyadım şimdilik bu boyalardan oldukça memnunum.
  • krtkartal  (03.08.19 21:07:48)
jotun firması sanıyorum ki dünyanın en büyük boya firması, türkiye'de son kullanıcıların pek bildiği bir marka olmasa da ben dünyada çok yerde özellikle endüstriyel kullanımda çok kez gördüm. yani bence polisan ile pek kıyaslanabilecek bir marka değil.

  • Fodera  (03.08.19 23:06:12)
jotun markali boya oneriyorum. tanidiklarimin yaninda insaatta vasifsiz eleman mertebesinde iken sahit oldugum kadariyla hep bu marka boyayi kullaniyorlardi. boyanan daireler de baya pahali dairelerdi.

  • Leonardo~Da~Vinci  (03.08.19 23:17:37 ~ 23:21:22)
jotunla ilk 2008 yılında tanıştım ben, fabrikaya boya geldi kova kova, bu ne lan gitmişler çin malı boya almışlar, keşke marshall, filli boya falan alsalardı deyince, millet muhahah diye gülmüştü bana, bu da enteresan bir anımdır.

  • Fodera  (04.08.19 11:06:04 ~ 11:06:21)