Authenticator olmadan Binance hesabıma girmişler

Bi süredir giriş yapmadığım öylesine bir kaç coin tuttuğum bir Binance hesabım vardı, girdiğimde tüm hesap boşaltılmış 500$ civarı gitti. velhasıl tarihlere bakınca PC'ye torrent vasıtasıyla saçma bir şekilde virüsün girdiği güne denk geliyor, sebebi virüs yani. giden gitti yapacak bi şey yok FAKAT tüm giriş bilgileri PC'de var tamam ama GOOGLE AUTHENTICATOR sadece benim telefonumda ve ulaşmasına imkanı yok, fakat adam Authenticator kullanılarak yapılan her şeyi tek tek yapmış, parayı gönderdiği cüzdanı whiteliste almış, onayları vermiş vs...

Bir de giriş yapılan cihazı onaylamak için bir mail gerekiyor fakat gelmiyor, hesaba giriş yapamadığımı farkedince biraz kurcaladım, gmail hesabıma bir filtre konulmuş "binance'dan gelen tüm epostaları sil" şeklinde.

Gmail'e girip filtre koyup akabinde "AUTHENTICATOR KODSUZ" binance'a girip tüm hesabı boşaltan bir virüsten söz ediyoruz sanırım veya bir insan?

edit: site zooqle arkadaşlar 7-9 seri dizi indiriyordum, aslında sorun yaşamam o sitede fakat güvenmememiz gerekiyormuş.

hekırlamışlar senin hesabı geçmiş olsun. benim de bittrex'te 150 dolar var ama giderse gitsin modundayım, çünkü biliyorum çalınırsa hakkımı arama şansım yok. işte bu yüzden coin olayı paranın yerini tutmuyor.

neyse, ne indirmiştin torrent'ten, hangi siteden indirmiştin, onu söyle de bari dikkat edelim.
  • night train  (03.08.19 16:45:35)
gmail hacklemelerini anladım ama authenticator olmadan nasıl yapılmış anlamadım.
geçen sene benim birkaç email ve borsa hesabı birden hacklenmişti ama authenticator sayesinde hiçbir şey çalamamışlardır
sen gene binans desteğe sor
  • dafuq  (03.08.19 16:56:36)
  • mutlu yillar sana  (03.08.19 18:09:51)
Bir ara bir sürü binance hesabı hacklendi. Muhtemelen onlardan birisidir

  • zencipanda  (03.08.19 18:59:23)
herhangi başka programa api kodu girmiş miydin? Trading açık olsa bile withdraw kapalı geliyor genelde ama bir ihtimal withdraw da açıksa ondan olabilir. Birkaç kere API yüzünden sıkıntı oldu Binance onları iptal etti falan.

2fa olmadan hesabına bile girememesi lazım, hadi çekim emaillerini falan otomatik silmiş. Garip.

not: ben bu yüzden esas birikimimi ledger nano s'te tutuyorum.
  • nhk ni youkosu  (03.08.19 19:15:28)
@nhk api kodu girmedim hiç bir zaman, güvenlik konusunda da hassastım aktif kullandığım zamanlar. zaten binance'ta duranlar erc-20 olmayan tokenlardı. ledger ayriyeten var diğer uzun vade coinler için ufak ufak duruyorlar.

@mutlu yıllar; ın gönderdiği video'dan anladığım kadarıyla adam gmail'e erişerek bir şekilde bir kapı yaratmış kendine ve maillere engel koyarak hesabı farkettirmeden boşaltmış ama 2FA'i nasıl aştığını pek anlamadım. çünkü ben çok uzun zamandır hesaba girmiyordum.
  • marlonbranda  (03.08.19 20:29:44)
anladım. Keşke o zamanlar fark edebilseydin, CZ'ye falan twit atar olayın peşini bırakmazdık. Hani 2fa'yi aşabilmenin yolu varsa çok büyük olay bu, fark edip şimdiye kadar kapatmış da olabilirler ama. Geçmiş olsun :/

  • nhk ni youkosu  (03.08.19 20:58:51)