Skype kredisi alip yurt disinda dolastiniz mi?

Turkiye'den 5 euroluk skype kredisi alip Avrupa'ya gidince Turkiye'yi arayabiliyor muyuz? Deneyen oldu mu? Her ulkede geciyor mu? Roaming falan uygulaniyor mu?

Roaming yok, internete bagliysaniz her yerden ayni sekilde ariyorsunuz.

edit: roaming eger internete GSM sebekesi ustunden bagliysaniz ve lokal bir hat kullanmiyorsaniz olur. Ama eger lokal data paketiniz varsa ya da WiFi ustunden bagliysaniz sorun olmaz
  • crown  (02.08.19 00:27:31 ~ 00:28:31)
crown +1

herhangi ülkenin sabit/cep numarasını ararsın, ama aramak için wifi kullan. Orada mobil internet kullanırsan onun parasını ödersin ek olarak.
  • nhk ni youkosu  (02.08.19 01:18:33)
Hiç gerek yok, hattın vodafone veya turkcell ise vowifi ile yurtdışında wifi bağlantının olduğu her yerde kendi hattındaki dakikalardan sanki Türkiye’deymiş gibi konuşabiliyorsun. Skype boşuna masraf. (bkz: vowifi)

Olmadı Turkcell Bip var Turkcellilere ücretsiz. (diğer hatlara da ücretsiz olabilir denemedim)
  • Northern Mariner  (02.08.19 09:20:52)