Dünya üzerindeki en iyi köpek çiftlikleri

Arkadaşlar merhaba

Anlayan birileri olsun lütfen. Patronum hayvanları çok seviyor. Özellikle köpekleri. köpek bulalım istiyor. Ama cinsi de özel.

American pitbull terrier veya American Staffordshire terrier

Bu iki cinsten biri olacak ama çok ciddi bir eğitim almış, olabilecek tüm eğitimleri almış olacak. Kaç gündür Slovakya senin Macaristan benim çiftlik arıyorum. Yok arkadaş.

Zaten şirketin bahçesinde bir sürü özel cins eğitimli köpek var. Ortam çok müsait köpeklere çocukları gibi bakıyor. Hayatı kurtulacak hayvanın.

Bilen anlayan biri yönlendirme yapsın ne olur. Neresi olursa kaç para olursa olsun sorun değil o köpeği bulmamız lazım.

ben olsaydım herhangi bir barınaktan sahiplenip ileri düzey itaat eğitimi verdirirdim.
istediğiniz cinsler türkiyede yasak ırk olduğu için yurt dışından getirtemezsiniz. gümrükte el koyulur ve uyutulur muhtemelen.

  • elphantgun  (01.08.19 12:20:08)
daha önce benzer cins birkaç tane getirdik hiçbir problem olmadı bu arada. öyle sandığınız gibi bir denetim yok. ayrıca pitbull da aynı şekilde yasak bir cins ama sokaklar pitbull dolu.

  • emfuzi  (01.08.19 12:23:59)
Kopek ciftlikleri kopek egitmiyor ki. Aradiginiz kopek egitimi veren kurumlar. Onlarin da aslinda ideal olani, egitimin bir kismina kopekle yasayacak kisi-kisilerin katilmasi.

Ozellikle de Dogu Avrupa uzak durulmasi gereken noktalardan. Kotu sartlari yuzunden kurtarma operasyonlari yapiliyor orada siklikla ve hayvanlar genellikle Bati Avrupa´daki kuruluslar tarafindan sahiplendiriliyor.

Terrier kolay bir kopek ailesi degil, ortam musait olsa da, bu hayvanlarin tek bir alanda degil, disarida da olmasi, dolastirilmasi gerekir. Benim de buyuk terrier cinsi kopegim var, Airedale. Bahsettiginiz irklar kangalin benimseyebilecegi yasam sartlarina cok uyumlu degiller. Onlar buyuk arazilerde, o arazilerin disina cok cikmadan mutlu mesut yasiyorlar. Terrierler oyle degiller.

Bence patronunuzun bu konularda yeterli bilgisi yok. Kopege yazik olmasin, sevgi maalesef yeterli degil bu kadar buyuk bir sorumlulugu almakta. Onu bu isten vazgecirin. Ya da gercekten bilgi sahibi olmasini saglayin.

Ben kopek alim-satimi isine karsiyim. Kendi kopegimi, bu cinse sahip cikan; ev degistirmek zorunda kalan Airedalelere yeni aile bulan yasal bir kurumdan sahiplendim. Ancak bu tip ciddi yerler evinize gelmeden, sartlarinizi denetlemeden asla kopegi size emanet etmezler. Sizin durumunuzdakilere egitimli bir hayvani vermezler, cunku sizin kopegin cinsi ve egitimi hakkinizda yeterli bilginiz yoktur. Biz polis egitimi almis ama k-9 testini basariyla tamamlayamamis bir Alman kurdunu sahiplenecektik mesela, ama hic uyusamadik deneme suresinde. Boyle durumlarda o kurumlar devreye girerler. Cunku onemli olan sizin pasa keyfiniz degil hayvanin refahidir. Sizi kim denetleyecek? Sizin aradiginiz sey hayvan üreticileri.

Bu durumda sizin izleyeceginiz yol sudur: Avrupa´daki cok ciddi "üretici"lerden kopek bulmak. Bulunan kopek show line mi work line mi olacak mesela, bunlara bakmak. Gitmeden, etmeden asla olmaz. Sonrasinda o hayvani egitime yollamak. Cesit cesit egitim var bu arada, oyle sabit bir konu degil. Oyle farkli bir ulkeden bu surec nasil yonetilir, hic bilmiyorum ama.

Bakin hic para konusunda bir sey yazmadim. Para ve "hayvan sevgisi" uzerinde konusulacak son konular cunku. Sevgi ile hicbir yanlis dogru olmuyor. Profesyonel yardim gerekiyor. Sirketin bahcesinde -büyüklügü önemsiz- terrier cinsi kopek beslenmek isteyen bir insanin kesinlikle boyle bir yardima ihtiyaci var.
  • buf-e kür  (01.08.19 12:40:01 ~ 12:44:00)