ilk defa rakı içmek

merhaba arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz üzere ilk defa rakı içeceğim ve bunu tek başına yapacağım. youtube da aradım evet ve bulamadım, millet adap falan diyo :)

ben normalde her türlü içkiyi içerim ama bu merete bir türlü alışamadım ve alışmak istiyorum.

tam olarak nası içmem gerektiğini söyleyebilir misiniz? suyu ne kadar koymalıyım ve yanında ne yemeliyim gibi?

bana damak tadı falan demeyin, evde bulanacak bir şeyler söyleyin işte, peynirse peynir kavunsa kavun ha yanında çok iyi giden bir şey varsa onu da söyleyin marketten alayım ya da bu olmadan içilmez gibi gibi..

bir küçük rakıyı tek başıma içmeyi düşünüyorum.

teşekkürler.

Peynir, kavun ve patlıcan çok yakışıyor bence. Bir de ben eşlikçi babında acılı şalgam seviyorum rakının tatlılığını alıyor. Genel olarak tuzlu ekşi sarmısaklı şeyler tercihim.

  • heritage  (31.07.19 21:38:00)
Varosta leblebi ile icildigini duymuştum alternatif olabilir

  • tabasco  (31.07.19 21:40:54)
@heritage

isim ver isim, tuzlu ekşi deme anlamıyoz zaten neyse adını yazın.
  • alvarez  (31.07.19 21:41:12)
az yoğurt, peynir, kavun yeterli.

2 parmak rakı (umarım parmaklar patlıcan değildir) gerisi 1 buz alacak kadar su.

yanına da su koy yumuşatarak içersin.

burayı çok seviyorum. bir şeyi ilk defa yapacak olmanızın deneyimini siz yaşarken buna şahit olmak o deneyimi biz yapıyormuşuz hissi veriyor. geçen de birisi ilk kez cinsel ilişkiye girecekti benzer hisleri yaşadım.
  • a darkness coming  (31.07.19 21:45:50)
düz yeni rakı fazla kokuyorsa, o anason kokusu rahatsız ediyorsa, yaş üzüm rakısı deneyebilirsiniz ilk seferde.
yanına meze olarak evde peynir,kavun,üzüm,kızarmış ekmek vs.
ister bir bardağa sek koy,başka bir bardaktan da suyunu iç,yudum yudum ya da klasik yöntem bardağa 1/3 rakı 2/3 su olacak şekilde koy.
ilk defa seks yapmıyorsun sonuçta kasma çok.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (31.07.19 21:49:18)
@a darkness

yanına da su koy yumuşatarak içersin ne demek anlamadım. suyu zaten rakıya koymuyor muyuz?

ha tadı hala acı gelirse üstüne su içersin demek mi :)
  • alvarez  (31.07.19 21:50:38 ~ 21:51:56)
ha tadı hala acı gelirse üstüne su içersin demek mi :)

evet :)
  • a darkness coming  (31.07.19 22:00:11)
Ciger, tereyagli karides :pp

Aga Markete git ezine peynir dedikleri naneyi al, yogurt al, bir de konserve barbun al tek kisi icin yeter. Buz unutma :d

Koymaya gelince raki bardaginin ceyregine kadar koy. O ceyrek tek oluyor, tek ve duble soyledir, diger yazanlar geyik :d
images.app.goo.gl

Uzerine suyu cok fazla koyma, suyu cok koyunca midd bulandiriyor.

Afiyet olsun. Adam lazimsa eslik ederim :p
  • eazy  (31.07.19 22:00:12)
eskişehirdeysen birlikte içelim

  • sameidiot solo  (31.07.19 22:09:35)
Eskisehirdeyseniz ben de geleyim djdn

  • kljgslsdkjsd  (31.07.19 22:37:04)
öncesinde karnını mümkünse güzel bir ızgara ile doyur.
sonra sadece su-peynir ve kavunla rakını iç.
belki bir kase leblebi ya da sevdiğin bir tür çerez de olabilir.
1 kase de yoğurt olabilir.
mümkünse buz koy rakına.

en önemli kısım - 1 BARDAK RAKI İLE 3 BARDAK SU” içmelisin. 1’e 3 yani.
sabah kalktığında baş, mide ağrısı olmaz.
bunu yapmazsan ağzın, dilin kurur, gece uyanırsın ve sabah ağzın, miden, başın kötü olur.

1 bardağı 3-4 seferde bitir.
sudak değdirerek içme.

ona göre ayarla kendini..
  • 2 tostos turan  (31.07.19 23:11:25)
en önemli nokta mezeler, yağlı mezeler.

refikanın meze serisi vardı, basit basit onları yapabilirsin.

atom, haydari vs.

www.youtube.com
  • aziz dostum jack  (01.08.19 00:00:33)
kendim denemedim ama başta zeytinyağı tüketince mide bulanmasını engelliyor sanırım.

  • owaki  (01.08.19 00:09:15)
Yavas iciyosan buz koyma, soguk suyla ic.

  • red g  (01.08.19 00:17:33)
Tek başına içme delikanlı düşüp bayılırsan sana yardımcı olacak birileri olsun =)

  • '  (01.08.19 00:58:59)