bedelli celp erteletme

Büyük bir ameliyat oluyorum ve 21 Eylül celbinde askere gitmem gerekiyor. O zamana kadar yürüyüp işe gidebilme vs aşamalarına gelmiş olmam gerekiyor ancak askerlik şartlarına elverişli olup olmayacağım konusu kesin değil.

Dolayısıyla, ameliyat nedeniyle bedelli celp erteletmiş arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim. Süreç nasıl işliyor, ne kadar sürüyor?

Edit: Şubeyi belki milyon defa aramışımdır ama ulaşmak mümkün değil.

sevk belgesini almaya gittiğiin zaman "benim sağlık durumum değişti tekrar muayene olmak istiyorum diyeceksin sevk belgeni internetten almayacaksın

  • hoot  (29.07.19 11:52:50)
Sevk belgesi, celpten 14 gün önce filan alınıyor. Daha öncesinden yapılamıyor mu, sonra sorun çıkartmasınlar?

  • skooma  (29.07.19 12:31:47)
çıkarmazlar merak etme, çıkarsalar da sevk tarihi sırasında bir 10 günlük rapor alırsın eğer yedek subay adayıysan yani 4 yıllık mezunuysan bu geçerli iki yıllık mezunlaırn yedek astsubay adayı olmalarından dolayı durumlar ne bilmiyorum

  • hoot  (29.07.19 13:14:05)
kesinlikle sevk belgeni internetten alma. belge alma tarihin gelince şubeye git hastaneye sevkini iste.

  • kablelvuku  (29.07.19 13:28:13)
Mesaj yolu da dahil olmak üzere farklı cevaplar geldi. Sonunda şubeye ulaşabildim. İki farklı cevap da doğruymuş. Belki ihtiyacı olan olabilir diye buraya paylaşıyorum:

1. yöntem: askerlik tarihinin ilk 4-5 gününü kapsayacak şekilde rapor almak. Bunu herhangi bir zamanda şubeye vermek. Ancak bu yöntemle yalnızca 1 celp yani 1 hafta erteleme almak mümkünmüş.

2. yöntem: Burada önerilen yöntem. Sevk belgesini internetten almadan önce şubeye gidip durumu bildirerek tekrar muayene istemek. Ancak bu durumda askeri hastaneye gönderiliyorsunuz ve oradaki doktorun vereceği karar kadar erteleme alıyorsunuz ki bu 6 ay dahi olabilir(miş).

Ben ise tarih yaklaşırken durumuma bakıp ona göre hareket edeceğim. Umarım sorunsuz şekilde, çabucak iyileşirim de iki duruma da gerek kalmaz.

Teşekkürler.
  • skooma  (29.07.19 15:39:33)