Psikolog ise yarıyor mu?

Hic piskologa gitmedim. Gidince hep siz anlatıyorsunuz o dinliyor mu? Yoksa soyle yapmalısın boyle yapmalısın diye yönlendiriyor mu? Bi insan her hafta bir saat Ne anlatır? Gitsem mi diye düşünüyorum da faydasını gören var mi? Tesekkurler

İşe yaradığı bilimsel olarak kanıtlanmış. Bununla ilgili deneysel çalışmalar var. Ama kime gittiğine göre değişir tabi sonuç.

  • integrative  (28.07.19 23:54:07)
Psikolog yönlendirme yapmaz. Yonlendiriyorsa psikolog değildir.

Daha çok öz farkındalığınızı arttırıp olaylara farklı, yeni, alışılmadık perspektiflerden bakmanzi ve olayları tekrar
ve sağlıklı anlamdirmanizi sağlar.
  • westblack  (28.07.19 23:55:34)
Psikologa gitmedim, psikiyatriste anlattım, ben anlattım o dinledi, en son rasyonel açıklamalar ve tavsiyelerde bulundu, birkaç seans böyle geçti. ilaçsız bayağı bir ilerleme kaydettim. Psikiyatriste gitmenin şöyle bir avantajı var, ilaç gerektiği an söylüyor ve başlıyor/başlamıyorsun ama psikologun ilaçlarla herhangi bir yönlendirmesi vs yok, o açıdan içim rahat etmezdi, daha bir alt kümede kalıyor sanki.-bu süreçte psikolog yardımı da almış birisi

  • glutamin  (29.07.19 00:14:58)
Cok eskiden uykusuzluk sorunu icin gitmistim. Bir ise yaramadı, biraktim. Uykusuzlukla yasamayi kabullendim.

Dinliyor ve yonlendiriyordu aynı zamanda.
  • stavro  (29.07.19 00:19:10)
valla burda bir sürü kez anlatıldı anlattık. psikolog bakış açısı kazandırmaya çalışır, dert çözmez. gidip faydasını gören de var, görmeyen de. öy yargılı gidersen beklentin karşılanmaz.

  • mikahakkinen  (29.07.19 00:31:12)
devlette psikiyatriste gidersen de şu oluyor: tam tamına 3 dakika seni dinliyormuş gibi yapıyor, 3 dakika süre dolduğu gibi eline bi reçete verip yolluyor, verdiği ilaçlar hiçbir boka yaramıyor tekrar gidiyorsun bu sefer tam tamına 1,5 dakika süre dolduğu gibi eline başka bir reçete verip yolluyor, o ilaçlar da bi boka yaramıyor yine gidiyorsun yine tam tamına 1,5 dakika boyunca inanabiliyor musun tam tamına 1 buçuk dakika seni dinleyip 1 buçuk dakikayı 1 saniye geçtiği anda eline başka bir reçete verip yallah diyor o ilaçlar da bi boka yaramıyor derken böyle bir döngüde gidiyor, tek yaptığın doktorun anlaştığı ilaç firmalarının kotasını doldurmasına yardımcı oluyorsun ve sen de her gün bitişine bir adım daha yaklaşıyorsun.

  • knox  (29.07.19 00:57:00)
yarıyor.

genelde dinler, sorular da sorabilir.
bazen karşılıklı diyalog da olur, ama yönlendirmeden ziyade kendi kendine çözmene yardım ediyorlar.

bazen "ne konuştuk ki şimdi?" ya da "çok boş geçti" falan diyebilirsin seansa göre, ama zaman vermek lazım.
iyisini bulursan terapi orta ve uzun vadede faydalı bir şey.
  • blatta hiberna  (29.07.19 13:10:42)
istersen istanbulda suadiyede guvenilir ve iyi egitimli bir klinik psikolog/psikiyatr onerebilirim. benim guvendigim, fayda gordugum bir insan.

  • JohnOakley  (29.07.19 13:17:22)
yarıyor. daha önce senin aklına gelmeyen çıkışları oluyor.

  • for day to break  (29.07.19 13:56:03)
kesinlikle doktora bağlı

  • rastgele bir gun  (29.07.19 14:32:44)
Ciddi bir sağlık sorunundan sonra gittim psikoloğa. Hem sağlık hem de iş mevzuları hakkında konuştuk. Daha önce başka bir psikoloğa gitmediğim için kıyaslama şansım yok ama hiç memnun kalmamıştım. Sürekli “eee, anlatın” triplerindeydi. Bi noktadan sonra sıkıldım çünkü bu konuşmaları kendimle de yapabilirdim. Tamam ben daha çok konuşayım ama insan karşıdan da bir şey bekliyor. En azından “şu yolu izlemelisiniz, bu sizin için daha iyi olabilir” şeklinde bir şey bekliyor insan.

  • silah taciri  (29.07.19 14:39:03)
Yariyor.

Öz farkindaligini artirip sana sorunlarini cözebilmen icin gereken icgörüyü kazandiriyor.
  • chitosan  (29.07.19 15:06:18)