Virüs ve bilgisayarın ele geçirilmesi

Bu soruyu facebook’ta gördüm ve benim de aklıma takıldı. Metni aynen aktarıyorum:

“Merhaba dostlar. Bugün bir diziyi ararken youtube’ta bir videoya denk geldim. Açıklamaya bir sayfanın linki eklenmiş, diziyi oradan izleyebilirsiniz diye. Tıkladım linke. İyi ki etrafta anam babam yoktu bir anda küvette çıplak bir kadının fotoğrafları çıktı. Sayfayı kapattıktan sonra video açıldı, diziyi bir güzel izledim 1080p kalitede falan. Neyse sonra linki paylaşan kişinin youtube kanalına bakınca porno tarzı “yok türk ifşa yok türbanlı yok dev arşiv link açıklamada” gibi video başlıkları gördüm. Benim sorum şu: bilgisayarımda virüs koruma programı falan da yok. Bir bölüm dizi izleyeceğiz ayağına taklaya gelmeyelim? Bilgisayarımı ele geçirmezler değil mi :D gülmeyin vallahi ciddiyim. Evet, black mirror fan club kurucusuyum bu arada :D :D”

Benim de kafamı kurcalayan bir şey bu. Tamam bir muhittin topalak değilim ama gerçekten böyle bir siteye tıklandığı için virüs bulaşabilir mi bilgisayara ya da birisi bilgisayarın içindekileri ele geçirebilir mi?

dalga geçmeyin yahu :d gerçekten merak ettim olabilir mi böyle bir şey? lütfen olmasın çünkü.

  • erenthejedi  (28.07.19 22:29:47)
beni düşündüren youtube kanalındaki video içerikleri oldu. yani o tip videoları -ifşalık- nasıl ele geçirmiş olabilir ki? başkasının bilgisayarına sızarak ele geçirmiş olabilir diye düşündüm.

  • erenthejedi  (28.07.19 22:36:43)
bişey olmamıştır büyük ihtimalle. birşey yüklemeni isteyip yüklediysen bilemem tabi :)

eset nod32 ile derin tarama yap.
  • false pretension  (28.07.19 23:30:28)
Yok reis cok alakasiz islerde de o oluyor. Link kisaltma diyorlar. Genelde bahsettiginiz tarzda reklamlar ya da bahis sirketleri cikiyor. Ama o link kisaltma zimbirtilarina tiklamis olmaniz gerekiyor ulasmak icin. Birsey olmaz. Aynen devam. Turbanli ifsa turk ifsa liseli tikla hahahahaha

  • allah yazdiysa bozsun  (28.07.19 23:32:44)
O iş genelde .exe program yüklenmesiyle oluyor

  • filipis  (29.07.19 00:23:37)