kellikle dalga geçilmesi

fiziksel kusurlarla dalga geçilmesi her zaman ayıptı tabii ama son yıllarda sosyal medya sayesinde iyice yerin dibine sokuldu bu davranış. dalga geçilmediği gibi insanların kendini sevebilmesi adına övülmeye bile başlandı. obeziden cücesine çirkinlik abidesinden kıllısına vs gerekli gereksiz övgüler görüyoruz internette. ama bu olay anlamadığım bi şekilde kellikte işlemiyor. övmeyi geçtim herkes ilkokul seviyesi dalga geçmeye başladı iyice. en son işte norm ender'in şarkısı sayesinde iyice arttı, ondan önce de hem sanal hem gerçek hayatta görüyodum/duyuyodum sık sık. sebebi ne bunun?

Kellikle bence pek dalga geçilmiyo. Bi şişmanlık değil. Ya da zayıflık.

Senin bahsettiğin kellik dışındaki şeylerle aşırı dalga geçildiğinden zaten beden olumlama tarzında bi akım doğdu. Kellikle de o kadar alay edilse aynısı onun için de olurdu

Ps: Kelim.
  • (s)AINT  (28.07.19 13:16:13)
bence çevrenizi değiştirin. çevremde tonla kel var daha dalga geçildiğini duymadım.
uyuz oldukları kel adama bile kel demiyorlar.

  • ozdek  (28.07.19 13:18:13)
Ben farkinda degilim oyle bir trendin. Instagram ile zaten isler cigirindan cikti. V sekil yuz tipi olmayan ablak suratli, 1 metreden az bacak boyu olan cüce sayiliyor. Normal ve anormal algisi cok degisti, keller oyle arada kaynamis olabilirler.

Bence seksi, tabii herkes bir Bruce Willis ya da Jason Statham olacak diye bir durum yok.
  • buf-e kür  (28.07.19 13:21:28)
@ozdek @saint: twitter arama kısmına keltoş yazın okuyun bi isterseniz. en son norm ender ben fero'yla kel diye dalga geçiyor herkesin şarkıda en sevdiği yer orası olmuş, ben fero kel değil de obez olsaydı ayı diye dalga geçecek miydi geçse bile bu büyük tepkiler almayacak mıydı? veya internette kel birinin fotosu, tiviti falan yayılsın biraz yine milyon tane kellik şakası oluyor altında. gerçek hayatta da yüzüne karşı dalga geçilmesinden bahsetmiyorum zaten kel birinin arkasından konuşulurken dalga geçiliyor genelde.

@cesario: saç ektirenle de geçiliyor tabii. hatta birisi bi forumda yazmıştı hatta ekşi de olabilir tam hatırlamıyorum "keldim kel diye dalga geçiyolardı saç ektirince onla dalga geçicekler boşa uğraşmıyorum o yüzden" tarzı bi şey.
  • semaforo de medianoche  (28.07.19 13:29:21 ~ 13:31:09)
son günlerde olabilir belki.
(bkz: keltoş babana koş)
(bkz: norm ender)
  • meldaras  (28.07.19 14:02:58)
Valla benim çevremde kellikle dalga geçen kimse yok. Nasıl bir cevreniz var bilmiyorum ama biz kız arkadaşlarla bunun kötü bir şey olduğuna dair hiç konuşmadik bile. Sanal alemdeki muhabbetleri bilmiyorum ama bu şekilde düşünenleri ister gercek hayatta ister sanalda olsun hiç sallamayin bence.

  • Amaranta ursula  (28.07.19 14:10:12)
Dalga geçenlere "Johnny Sins'in nasıl dünyanın en güzel hatunlarını elden geçirdiğini" hatırlatırsın olur biter.

Hah, Blacked cast'indeki siyahi abilerin de aynı şekilde ilahe hatunları götürdüğünü ve saçsız olduklarını da ilave edebilirsin.
  • Psycho Mantis  (28.07.19 15:29:34 ~ 15:30:47)
kanka şişmanlığıyla dalga geçseydi ayıp olurdu. çünkü şişmanlık sağlık sorunu kaynaklı olabilir. onu da geçtim, iradesi zayıflık olur. yani bu insanlara üzülerek bakılması doğal. ya hasta ya da iradesi zayıf. iki şekilde de üzücü. böyle bi insanla dalga geçilmesi hoş değil, doğru değil. ayıp.

kellikte böyle bi şey yok. kel erkeklerle saçlılar arasında sağlık açısından hiç fark yok. böyle bi bilimsel çalışma yapıldı mı bilmiyorum, varsa bilen gönderebilir.

ayrıca kel erkek saçlıya göre zayıf değildir. birçok kadın saçlılara göre daha güçlü bile bulur kel erkekleri. kel adamla dalga geçsen ne olur, geçmesen ne olur?

biri bana kel dese, "keller eller" der, güler geçerim. alınabileceğin bi şey yok ki.

bana göre eksiklik değil. sporda etkilemez, sekste etkilemez, kız tavlamada etkilemez, hiçbir şeyde etkilemez. ama şişmanlık-çok zayıflık böyle değil. aynı adamın saçlı haliyle kel hali aynıdır. ama şişman-aşırı zayıf haliyle fit-kaslı hali aynı değildir.

edit: norm ender'in kel fero demesi de ağza güzel oturduğu için. yani kelliğiyle dalga geçme olayı yok. lakap gibi kullanmış.
  • (s)AINT  (28.07.19 16:32:00 ~ 18:52:28)
Kellikle dalga geçen birisi değilim ama dalga geçilince istemsizce gülüyorum. En son strainger things dizisinde kel adama telsiz kod adı kel kartal dediklerinde gülmüştüm.

Onun dışında dalga geçildiği bir ortamla karşılaşmadım.

@saint kemoterapi görme nedeniyle, testiküler feminizasyon veya alopecia hastalıkları geçirmiş olabilir.
  • filipis  (28.07.19 21:38:05 ~ 21:54:15)
çevre değiştir diyenlere cevap: genel olarak internetten bahsediyorum kendi arkadaşlarımdan değil. arada sosyal hayatımda da sevilmeyen birinin arkasından konuşulurken kel olmasıyla ilgili hakaret edildiğini de duydum 1-2 kere, dalga geçilen kişi ben değilim yani. potansiyel kel olduğum için belki dikkatimi çekti bu konu ama dökülmeyen saçlarımla idare ediyorum ben şimdilik. henüz o kadar kel olmadık...

@saint: o mantıkla bakarsak belki malını mülkünü eşini dostunu kaybetti de onun stresiyle kel oldu kişi? güzel bi kafatasına ve vücuda sahip değilsen kellik yerin dibine sokuyor insanı ya nasıl fark yok. ayrıca kelliğin yakıştığı insanlara bile (çok şanssız bir saçı yoksa) saçlılık daha çok yakışıyor.
  • semaforo de medianoche  (30.07.19 00:15:02 ~ 00:16:42)
Kellikle nasıl dalga geçilmiyor ya, en çok dalga geçilen şey olabilir. Fiziksel olarak laf edilen kim varsa "o kendine baksın kel ve göbekli" şeklinde aşağılanır. Kellik kişinin kendi ulaştığı bir durummuş gibi bakılır hep.

  • hair freak  (05.11.19 11:36:01)
internet demişsin işte. internette fiziksel özelliklerle çok dalga geçiliyor. özellikle boy ve kiloyla çok geçiliyor. ama gerçek hayatta kimsenin yüzüne söylediğini görmedim.

  • nothing in my way  (05.11.19 11:48:55)