Yarım Karpuz Satılması

Eskiden de var mıydı? Yoksa pahalılık ile mi alakalı?

Ben daha önceden manavlarda yarım karpuz görmezdim hiç. Bu sene her yerde var.

Vardi.

  • dont eat me  (27.07.19 13:11:38)
ben ilk defa bu sene gördüm sanki ya. ya da market alışverişine bu sene başladığım için de olabilir belki.

  • elorelia  (27.07.19 13:14:00)
Vardi, iyi ki de var.
koca karpuzu tasimasi, kesmesi, muhafaza etmesi ayri dert.

Bence dilim dilim de satilmali.
  • kuehles blondes  (27.07.19 13:14:20)
90larda hic gormedim.
Pahalilik kismini bilemem ama bence bu yasam stilinin degismesiden kaynakli. Aileler kuculdu. Bir kisinin yiyebilecegi miktarla bir bes kisininki ayni degil. Dolayisiyla talep yeteri kadar alma yonunde oldu. Bu da karpuzun dilimle satilmasina sebebiyet verdi.

  • nax  (27.07.19 13:14:30)
Ben hiç görmedim dilim satan yer, bu kadar pahalıda olmazdı zaten herkes birkaç tane alırdı yaz bitiyor ama hala pahalı.

  • Uncle Sam  (27.07.19 14:35:12)
üç - beş sene öncesine kadar yoktu. çok öncesinde, iyi karpuz denk geldimi, 10-15 tane alıp uzun süre yerdik.

  • prizmatik  (27.07.19 14:43:59 ~ 15:02:53)
Yarım karpuz yoktu. Hiç görmedim.

Ancak özellikle İstanbul'da seyyar satıcılar kalabalık meydanlarda karpuz dilimi satıyordu daha önce. Ama bunun olayı farklı. Soyulmuş salatalık da satıyorlardı. Dolaşırken bir dilim karpuz yeme aksiyonu için. Fakirlikten değil aslında konfordan taviz vermeme olayı :)
  • elestirman  (27.07.19 20:34:27)
Yanılmıyorsam karpuz çok pahalı değil bu aralar. Pahalılıktan olduğunu sanmıyorum. Daha pratik olsun diye düşünüyor olabilirler. Karpuz birazcık büyükse bölersiniz ikiye ve jelatinler sonra da dolapta muhafaza edersiniz.

  • bitchesaintshit  (27.07.19 20:37:37 ~ 20:37:48)