boşanmak ya da boşanmış olmak

1- boşanmak ya da boşanmış olmak türkiye'de hala bir sosyal damga mı ve avrupa-abd'de bu işlere nasıl bakılıyor? yoksa hiç evlenmemiş bekarlardan farkı yok mu sosyal olarak, özellikle 35+ yaşlar için soruyorum.

2- Türkiye'de daha önceden evlenen kadınlara bakışın farklı olması maalesef, bekaret olayından mı kaynaklanıyor?

3- Türkiye'de sosyal ortamlar için, ortalama bir çevrede düşünün 35+ bir kadının hiç evlenmemiş olması mı yoksa evlilik yapmış bir bekar olması mı daha iyi bakış açısı? Şimdi normalde bir fark yok tabii ama toplumun saçma bakışını soruyorum ben

1- Valla kadında 35+ erkekte 40+ hiç evlenmemiş olmasındansa boşanmış olanı makbul. Yoksa ciddi arıza alarmı bu durum.

2- Köyde kasabada belki Doğu'da evet de, İstanbul'da Ankara'da kaldı mı ya bu?

3- 1. sorunun cevabı :D Toplumu bilmem, toplumu sallamam.
  • lcha  (26.07.19 14:30:34)
Bana israrla hic mi evlenmedin diye soranlar oluyor. (37) bu sorular sey hissettirmeye basladi sanki evlenip bosansaydim bu daha normal olacakti. Ozellikle kitle muhafazakar ya da gelenekselse daha tuhaf karsiliyorlar aslinda hic evlenmemeyi. Ama tabii toplumun bosanmis kadina bakisi hemen sinirsizca yaklasimi filan da malum. O acidan iki ucu boklu diyebiliriz.

  • red g  (26.07.19 15:37:13)
Bu toplumu hangi medeni durum içerisinde olursanız olun içinde bulunduğunuz durumun "makul" olduğuna ikna edemezsiniz. İlla ki bir şeyi, bir yeri, bir durumu beğenmezler ve eleştirecek bir şeyler bulurlar. Bunlara takılmayıp varlıklarının kabulüyle bir bakış geliştirmek daha sağlıklı ve sonuca yönelik olur.

  • levent bilgen  (26.07.19 15:53:03)