Site aidat ödemesi

Kiracımız sitede aylarca aidat ödememiş, site yönetimi de ikimizi de mahkemeye, icraya vermiş. Şimdi ben onun yerine bu aidat borcu faiziyle birlikte ödeyeceğim sırf kurtulmak adına. Sorum şu site yönetiminin avukatı parayı benim hesaba gönder diyor illa, icra dairesinden borcun detaylarına baktırdık orada dosyanın kapağında icra dairesinin iban numarası da var. Parayı avukata göndermekle direkt icra dairesine yatırmak arasında bir fark olur mu ? Avukat parayı alıp icra dairesine daha az yatırabilir mi bir şekilde indirim yaptırıp ?

Ben icra dairesine verirdim aracı kullanmadan.

  • kablelvuku  (25.07.19 13:40:24)
avukata öderseniz parayı daha az harç ödüyorlar devlete fakat dosyayı kapatmaları daha uzun sürebiliyor. icra dairesine gitme şansınız varsa direkt olarak orada kapak hesabı yaparak ödemeyi yapıp dosyayı kapattırmanızı tavsite ederim.

  • karsiyakaliyiz  (25.07.19 13:47:19)
@‼karsiyakaliyiz

Kendim gitmedim ama tanıdığım bir avukatla o dediğiniz kapak hesabını yaptırdım icra dairesinde. Mühürlü, imzalı kapak hesabı var elimde. Avukat niye illa benim hesabıma yatır diyor orada işkillendim. Yoksa cebimden çıkacak para aynı. Benim için fark etmez ama zaten faiziyle ödüyorum bir de avukatın benim üzerimden açıktan para kazanmasını istemem. O yüzden sordum soruyu. Dediğiniz gibi direkt icra dairesine yatırmak daha iyi gibi.
  • messor  (25.07.19 13:53:23)
Ben de icra dairesine verirdim aracı kullanmadan. Avukatlara bu konuda pek güvenemiyorum

  • all girls dream  (25.07.19 19:54:07)