küçük çocukken en sevdiğim aktivite tek başıma sinemaya gitmekti

aranızda bunu yapan var mıydı? yaşlar 7-12 arası falan ben sinemada film bitene kadar her hafta filme giderdim. babam bırakırdı, film sonunda alırdı. ben böyle mutluydum. onlar da bu halimle mutluydu. ama arkadaşlarıma anlatınca bunu dalga geçiyorlar? hala da sinemaya yalnız gitmekten keyif alırım, yaparım. ancak şimdilerde daha çok kabul etseler de o yaşta bunları yapmış olmamı garipsiyorlar.

yalnız olmadığımı hissetmek istiyorum.

yalnız sinemaya gidenler kulübü.

Özgüvenin gelişmiştir. Ben küçükken yalnız gitmedim hiç

  • rock n roll  (25.07.19 12:53:57)
evet ilkokuldayken tek başıma da sinemaya gidiyordum, hala sinemaya da başka yere de yalnız gitmekten farklı bir zevk alırım

  • freebird5406_2  (25.07.19 12:55:31 ~ 13:02:01)
Ama şuan en sevdiğim şey tek başıma aktivite yapmak. O kadar keyifli ki.

  • rock n roll  (25.07.19 13:04:17)
Sinemaya tek gitmek bence de guzel bi aktivite de o yaslarda birakmazdi bizimkiler. Ortaokulla beraber onlarsiz sinemeya gitmeye basladim yani 11-12 gibi. Sanirim normalde yasal da olmayabilir cocuklarin tek basina sinemaya gitmesi, biraz riskli geldi bana

  • red g  (25.07.19 13:13:59)
ben tek başıma tiyatroya gidiyordum o yıllarda. AST'da İnadına Yaşamak diye bir oyun vardı, 5 kere falan izlemiştim.

  • babilbaligi  (25.07.19 13:54:04)
Filmine göre gayet yasal ama eskiden bu kadar çok sapık ve katil yoktu.
Sinemalar evimize çok yakındı. Tek başına değil ama kendi başımıza izliyorduk. Bazen yürüyerek gidiyorduk bazen de bizi velilerden biri bırakıp, çıkışta alıyordu 5-6 velet izliyorduk.

  • buhebu  (25.07.19 14:25:47 ~ 14:49:44)
Yalnız başıma bir şeyler yapabilmeyi üniversitede keşfettim. Bence süper bir durummuş. Dalga geçemelik değil, takdir etmelik bir durum.

  • lcha  (25.07.19 15:15:27)
ama arkadaşlarıma anlatınca bunu dalga geçiyorlar? demişsin.

cevap kıskançlık.

çok güzel bir şey bence, keşke benim babam da öyle biri olsaydı. onun dışında ben de sinemaya genelde tek giderim. Ben ama süreli her şeye tek gidiyorum artık. Milletin keyfini uygun zamanını beklemektense kendim gitmek daha mantıklı geliyor.

Karikatür çizen Rewhat Arslan var. tanıyor musun bilmem, şu ot mot edebiyatımsı dergilerde çiziyor. instada bazen kendi hayatından şeyler de çiziyor. Bir keresinde aynı senin baban gibi onun da annesinin onu sinemaya götürüp kapıda beklediğini yazmıştı. kadıncağız parasızlıktan kendi gitmezmiş ama oğlum kültürlensin diye onu sokarmış. bir keresinde biletçi durumu anlayıp annesini de sokmuş içeri bedava,anne oğul mutlu mutlu beraber film izlemişler. :-) seni okuyunca aklıma o geldi.
  • windows95  (25.07.19 15:34:01 ~ 19:06:06)
@windows95 yeni bir karikatürist takibe almama sebep oldu bu cevap da benim. nostaljik isim ve eski zamanların anıları da duyuruya pek uydu.

  • viyana kangurusu  (25.07.19 16:57:50)
dediğim postunu da buldum, bakmak isteyenler için link atıyorum :-)
sonu sandığımdan farklı kalmış aklımda olsun :-)

www.instagram.com
  • windows95  (25.07.19 19:08:38 ~ 19:09:15)