kalabalık akşam yemeği menüsü

20-30 kişi evde minik bir parti peşindeyiz.

İçeceklerimiz;
-Konyak
-Vokta
-Şarap
-Rakı

İnsanlar aç olacağından ötürü bir de yemek ve atıştırmalık şeyler yapmak gerekecek. Herkes aynı anda oturup aynı masada yemek yiyemeyeceği için bi önce mangal düşündük fakat bunun da pişirdin millete dağıttın vs derken benim için pek bi anlamı olmayacak gecenin.

Hem meze hem de ana yemek olarak önerileriniz neler olur? Yoksa sucuk ekmek yapıp geçicez valla.

ana yemek yapmasanız da bir sürü meze yapsanız herkes kendi tabagını alıp bi yerde takılsa, küçük kanepeler, humus, sandviçler, börek, makarna salatası, meyve, peynir tabağı,cips çerez vs..

böylece kim ne içiyorsa kendi tabağını ona göre şekillendirmiş olur.
  • benaslinda  (25.07.19 11:16:49)
mangalı nerede yapacaksınız? bahçedeyse mangal mantıklı. hem herkesin başında sohbet edebileceği bir ortamınız daha olur. bir yardımcı tutun mutlaka, kendiniz yapmayın.

  • Jesus Christ  (25.07.19 11:21:04)
benaslında +1

20 -30 kişinin ortak seveceği sekilde et köfte sucuk vs ile uğraşmaktansa bir masayı mezelerle donatıp herkes istediğinden istediği kadar ve istediği zaman yeme fırsatını tanımanız çok daha ideal olacaktır.
  • kullanıcı adını aktif edemeyen insan  (25.07.19 11:24:41)
çok kalabalıksa herkes bir şey yapıp getirse ve ortaya büyük bir masaya açık büfe gibi konsa güzel oluyor. herkesin kendi küçük kolay spesyali vardır. yapamayacak olanlar da hazır şeyler getirebilir, pizza, çiğköfte, vb.

  • 9kuyruklukedi  (25.07.19 11:33:01)
böyle durumlarda biz pizza söylüyoruz. elinde tabakla gezmek zorunda kalmıyor kimse, eline alıp yiyor. hem rakı haricinde her şeyle gidiyor, herkes seviyor. masalara da çerezler koyarsınız, gece boyunca atıştırılır.

belki bir de peynir tabağı ayarlarsınız rakı ve şarapçılar için. gene rakıcılar için belki bir iki çeşit meze de olabilir.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.07.19 11:37:28)
Kesinlikle meze.
Bol miktarda kisir, makarna salatasi, humus, börek, peynir tabagi, cips vs.

  • chitosan  (25.07.19 11:45:11)
bol bol meze bırak mangalı o kadar kişiyi zor doyurursun.

  • sizofren06  (25.07.19 11:46:54)
yeterince büyük bir mangalınız varsa kesinlikle mangal. ufak bir mangalla yapılması biraz zor fakat büyük bir mangal ile kolaylıkla altından kalkılabilir. tekbaşıma 30 35 kişeye kadar mangal yapmışlığım var. mutlaka birileri gelip gidiyor yardıma 4-5 kişi zaten mangal başında oluyor dönüşümlü olarak. malzeme olarak antrikot gibi çabuk pişen bir et tercih edip tavuktan kaçınırsanız kolaylıkla altından kalkılabilir. biber, patates, soğan, sarımsak, patlıcan vs şeylerde közlenerek tabak zenginleştirilebilir. etlerin üstüne cila niyetine güzel bir kasap sucuğu ile yemek faslı kapanır.
evet yazarken kendimi gaza getirdim bu akşam yapıyorum.
not: safkan etoburum.
  • ayyas rapido  (25.07.19 12:16:25)
dışarıdan kilo ile pişirilmiş et söyleyebilirsiniz (köfte/tavuk fileto)
bunun dışında mezeler;
haydari-fava-humus-patlıcan salatası-yeşillik-rus salatası-turşu
üstüne de kanepeler
-ton balıklı/somonlu - jambon/cheddar -zeytin/kaşar vs.

eskişehirdeyseniz beni de çağırın...
  • same idiot  (25.07.19 12:57:11)