Hayatınızda verdiğiniz en doğru karar hangisiydi?

Merhaba.

Bu tür konulara biraz meraklıyımdır. Hem kendim için hem başkalarının doğru kararlarını, yanlış kararlarını pişmanlıklarını merak ederim. Tabii eğer sorarsam haddimi bilerek sorarım.

Bu aralar bir karar verme aşamasındayım. Eğer olursa hayatımda biraz etki yapacak ama en doğru karar olmayacak.

Benim hayatımda verdiğim en doğru karar üniversitede öğretimini İngilizce olan bir bölüm seçmek oldu. Eğer Türkçe seçmiş olsaydım bir baltaya sap olamazdım muhtemelen. İngilizcem çok süper değil ama yine de iyi. Bunu geçtim, bir şeyler yapmaya çalışıyorum iyi kötü. Kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Sizin hayatınızda verdiğiniz en doğru karar hangisiydi?

Kız arkadaşımla yaşadığım evden ayrılmak.

  • datnet  (22.07.19 16:09:03)
Verdiğim tüm zor gelen kararlar.

Hiçbiri yanıltmadı.

Not: kolayların hepsi zamanla yerlerine zorları bıraktı. Pişman olduğum çok şey yok.
  • baldan kaymak  (22.07.19 16:10:42 ~ 16:11:15)
seçtiğim meslek ve üniversite
izmir'de yaşamak
5 senelik ilişkiden sonra çok sevmeme rağmen anacı olduğu için sevgilimden ayrılmak

evet ilk 3 budur. geriye dönüp baktığımda genelde çok doğru çok isabetli kararlar vermişim diyorum..
  • pati  (22.07.19 16:16:29)
düşündüm de öyle bir şey yok :(

  • tabirimekruh  (22.07.19 16:16:41)
İstemediğim bir hayatı ve sorunlu bir ilişkiyi sonlandırıp geleceğimin prangasını kırarak istediğim yaşamı seçmek. Bunun üzerine tanımıyorum.

  • ruhen hastayim ben  (22.07.19 16:24:55)
normalde cok dusunen, herseyi cesitli kombinasyonlarla planlayan bir insan olarak artik tukenmeye basladigim noktada sevdiklerimin sozunu dinleyerek doktorayi cok oyalanmadan bitirmek en dogru karardi, artik daha iyi bir yere gidecegi yoktu.

ikinci kedim en buyuk yanlis kararlarimdan biri herhalde, boyle ufak ama mihenk tasi gibi bir etki yaratti hayatimda, down sendromu gibi bir sendrom sahibi, diger sahip oldugum kedilere nazaran hayat hep daha zor oldu, yasli kedim hic kabullenemedi, bazi planlari degisik kucuk kedimiz sebebi ile iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldik. dunyanin en cekici hatasi kendisi, gercekten cocgumuz gibi oldugu icin bunca mantiga karsin hala yanimdaki koltukta uyaybiliyor kofte :) ask boyle bitsey.
  • mavicorap  (22.07.19 16:36:27)
3 yıl önce ailemle yaşadığım evden ayrılıp istanbul'a gelmek ve tek başıma eve çıkmak verdiğim en doğru 2 karardı. Yalnız yaşamak sultanlıktır.

  • himmet dayi  (22.07.19 16:39:17)
İyi ki 2. üniversitemi okudum.

  • SiyamkedisiZorro  (22.07.19 16:43:04)
evliliği çok kısa tutup erkenden boşanmak.

  • sopiro  (22.07.19 17:01:04)
Okuduğum lise. Başka bir yerde okusaydım moronun teki olarak hayatıma devam edecektim.

  • black holes in the sky  (22.07.19 17:01:33)
Üniversitede ingilizce bi bölüm okumak.

Her şeyi arkamda bırakıp tek bi valizle bambaşka bi ülkeye taşınmak.

Şu anki sevgilimi hayatıma dahil etmek.
  • bir nick var benden iceri  (22.07.19 17:24:15)
istediğin bölümü tek tercih yazıp girmek.

beni yoran ve çok da kazanmayan işi bırakıp dükkanı kapatmak.

çocuk sahibi olmak.
  • babilbaligi  (22.07.19 17:53:46)
liseyi ailemden ayrı ve büyük şehirde okumak. tamamen kendi kendime verdiğim ilk en doğru karardı. özgüven ve vizyon kazandırdı, sosyal ve kültürel açıdan çok geliştirdi, kendi başıma ayakta durabilme becerisi kattı vs daha pek çok şey sayabilirim. bugün nerelere geldiysem hepsi o kararla başladı.

ikinci en iyi kararım interrail yapmaktı. öyle farklı insanlarla tanıştım ki döndükten sonra fikirlerim, hayata bakış açım çok değişti. aslında pek bir önemsiz şeylere çok önem verdiğimi fark ettim.

üçüncü olarak ise, önümüzdeki bütün engellere ve yasaklara rağmen sırf çok seviyoruz diye erkek arkadaşımla ayrılmama kararımız. çevremizdeki çoğu kişi buna değmez dedi ama vallahi de çok değdi.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (22.07.19 18:58:01)
boşanmak

  • deepest  (22.07.19 19:19:58)