ales'e hazırlanmak istiyorum ancak...

8-9 yıldır matematik gördüğüm, çözdüğüm yok. temel matematik konularını dahi hatırlamıyorum ancak biraz baktığımda hatırlayacak gibiyim.

genel olarak sözel'e ağırlık vereceğim ancak bir yandan da çözebildiğim kadar matematik de çözeyim istiyorum.

-konu anlatımlı kitap mı alayım? (öneriniz varsa çok sevinirim)

-internetten konu anlatım mı izleyeyim? (bana biraz yabancı ancak önerirseniz bakarım elbette)

nasıl bir yol önerirsiniz?

teşekkürler şimdiden..

ales soru sistemi değişti son 2-3 senede çıkmış soruları alıp deneme çözün bence, baktınız kolay öğrenebileceğiniz sürekli çıkan sorular var onların üstüne yoğunlaşıp çalışın.sözel kısım da bildiğiniz okuma anlama sınavı full+full sayısalcı olan ben 50'de 45 yapmıştım öyle basitti.ama hız önemli tabi genelde insanlar yetiştiremiyor.

  • valkin rockefeller  (19.07.19 20:49:35)
657 yayınlarının ales konu özetli soru bankası bence faydalı olabilir. eğer eylüldeki sınava girmeyi planlıyorsanız o kitaptaki matematik kısmını bir ayda biraz hızlı şekilde ilerleyerek tamamlayıp kalan zamanda da denemelere/çıkmış sorulara yoğunlaşarak iyi bir puan alabilirsiniz.

  • vacigok  (21.07.19 11:26:16)