Halk Neden Agir Vergilere Ses Cikarmiyor?

Vergiler yeterince agir degil mi? Henuz kriz hissedilmedi mi? Tahminen ne zaman insanlarin canina tak eder de bu duzene karsi gelmek isterler?

hükümete yakın halkın çok büyük bir kısmı;
içki içmiyor, sanatsal faaliyetlere katılmıyor, arabası yok, ucuz telefon kullanıyor, ev elektroniğinde en ucuzunu alıyor (bim'den SQNY marka tv vb..). dolayısı ile bu vergilereden minimumda etkileniyorlar. dolayısıyla tepki göstermiyorlar.

sen ben gibi tepki gösterenler de gözaltı tehdidi ile sindiriliyor.
  • teritori  (19.07.19 10:30:17)
halk neye ses çıkardı ki? benzin kaç tl olursa olsun ben 20tllik alıyorum diyen adam ses çıkarır mı?

  • mikahakkinen  (19.07.19 10:32:45)
vergiler dolaylı olarak alındığı için. çoğunluk bunu zam olarak karşısında buluyor. zamlara da sandıkta tepkisini gösterdi zaten.
diğer yandan yapabileceği düzene karşı gelmek yöntemi anca sosyal medya ile olur ki orada bile silivri soğuk esprileri adamı yazmadan önce iki kere düşündürüyor zaten.

  • orijinal nick bulamadim  (19.07.19 10:35:50)
bence su yavasca isindigi icin fark edemiyorlar

  • foster  (19.07.19 10:45:19)
hala iktidara oy verenlerin sadece fakir kesim oldugunu dusunenler olmasi ilginc.

hepsinin arabasi da var. parasi da var. bu iktidar olmasaydi olmayacakti buyuk ihtimalle. torpille ise giren, vergi kaciran, iktidarin yarattigi hukuksuzluk ortamindan faydalanan binlerce adam var. beyaz yakalardan alinan vergilerden yardim alan milyonlar var. imar barisi vs gibi uygulamalardan faydalanip alenen kamu arazilerine cokenler var. bunlar icin vergi artisi cok da onemli degil.
  • n62  (19.07.19 11:00:47)
fahiş fiyatlara neden ses çıkarmıyorsa onlara da ondan ses çıkarmıyor. halk artık her şeyi benimsedi, normal görmeye başladı.

  • nothing in my way  (19.07.19 11:03:16)
eğer akp değil chp olsaydı çoktan ses çıkmıştı. tek nedeni "başımızda namazli niyazlılar var hiç değilse, ne yapalım mecbur. daha iyisi var mı? yok".

  • lilyb  (19.07.19 11:06:33)
n62ye katılıyorum. asıl ses çıkarmayanlar beyaz yakalı muhalifler. iktidara oy veren kitle zaten durumdan memnun neden ses çıkarsın?

iktidara oy verenler ikiye ayrılıyor.

1. iktidar sayesinde bir yerlere gelmiş avantadan para kazanan kesim. üst düzey memur, torpilli yönetici, torpilli iş adamı. bunlar neden ses çıkarsın ki. beyaz yakanın ödediği vergi bu adamın cebine gidiyor zaten işine bile gelir.

2. düşük profilli vatandaş. bunlar zaten çok az harcama yapıyor, vergi umurunda değil. din iman olsun gerisi boş. ayrıca bunların çoğu zaten 1.grup tarafından bir miktar sübvanse ediliyor. ayrıca günün birinde 1.gruba terfi etme hayali ile yaşıyorlar.

devlet ve 1.grup tarafından sömürülen ve 2.grup ile bir arada yaşayarak hayat kalitesi düşen beyaz yakalı ameleler ise sosyal medyada yazı yazıp içini döküyor ve pek bir şey yapmıyor.
  • dafuq  (19.07.19 11:06:47)
Biz de halkın bir parçası olduğumuza göre bu soruyu kendimize yönlendirirsek gayet doğru bir cevap kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

  • chavezding  (19.07.19 11:37:33)
halk vergi ödediğinin farkında mı? kdv ne demek diye sor bakalım sokakta kaç kişi bilecek. maaşından kesilen gelir vergisinin ne olduğunu, ne kadar olduğunu kim biliyor?

  • elorelia  (19.07.19 11:58:23)
Elorelia+1

  • bohemianrhapsody  (19.07.19 18:24:15)