İspanya Vize Başvurusu, Uçak Rezervasyonu ve Diğer Sorular

Merhaba,

1) Sadece İspanya'ya gidip geri döneceğim, başka ülkeye geçmeyeceğim. İspanya içindeki uçuşları rezerve etmem gerekiyor mu? (Satın almadan rezervasyon yapamadım). Sadece Madrid'e gidiş/dönüş rezervasyonu yapsam yeterli olur mu?

2) THY çok kısa süreli rezervasyon yapıyor, 2-3 gün sadece. Başvurunun değerlendirilmesi için yeterli olmayacak, PNR numarası değerlendirme sırasında geçersiz olursa red gelebilir galiba. Herkes ne yapıyor bu durumda?

3) Gerçek bilet düzenlemeyen, ama ücret karşılığı doğrulanabilir ve PNR numaralı vize rezervasyonu yapan şirketler varmış. Bildiğiniz, kullandığınız, güvenilir yer var mıdır?

4) Katılacağım konferansın davet mektubunu email olarak göndermişlerdi, zar zor ıslak imzalı halini gönderttim, ama muhtemelen postada kayboldu. Email ile gönderilen antetli davet mektubunu ıslak imzasız versem olur mu? Etkinlik büyük bir akademik konferans ve web sitesinden erişilebilen programda adım, sunum günüm/saatim yazıyor.

5) İşyerimden aldığım evrakların hazırlanma tarihi ile başvuru tarihi arasında 2 hafta olacak. Bu evraklar için eski denir mi? Bazı evraklar için 7/15/30 günden eski olamaz yazılmış, ama işyeri evrakları için bir şey denmemiş.

6) Başvuru merkezine telefon, sırt çantası vs. hiçbir şey alınmıyor yazıyor. Bu uygulanıyor mu?

Teşekkürler...

1) otel rezervasyonarını saf gibi başka şehirlere yapmayın hepsi madrid olsun yeterli.
2) thy.
3) yasal değil gibi?
4) iş vizesi mi? turist olarak başvuruyorsanız vermek zorunda değilsiniz sanki. avrupa mektuba takıntılı ama dilekçeye de yazın. web sitesinde isim yazıyorsa işe yarayabilir. ayrıca bir belge olarak hazırlayın web sitesi çıktısında işaretleyerek vs.
5) mantıklı bir süre geçtiyse sıkıntı olmaz. 2 hafta sorun olmaz.
6) öyle yazıyorsa şakaları yoktur. emanete alıyorlar mı onu öğrenin. emanete alıyorlarsa sıkıntı olmaz. amerika gibi emanet dahi yoksa ona göre hazırlıklı gidin.
  • ozdek  (19.07.19 01:55:49)
Otel rezervasyonlarini sadece Madrid'de degil, konferansin oldugu yerde de yapmam gerekecek. Ama Madrid'den oraya ulasim rezervasyonu yapamiyorum.

Konferans vizesine basvuruyorum.
  • fadetoreality  (19.07.19 08:45:37)