Aşırı muhafazakar akrabalar + alışılmışın dışında görünen sevgili

Anne tarafımdaki akrabalar artık sevgilimle tanışmak istediklerini söylediler ve bu reddedebileceğim bir şey değil. Kendileri gelenekçi, aşırı muhafazakar, sürekli beni ve hayat tarzımı eleştiren tipler. Mecburiyetten denk geldiğimizde kırmamaya çalışarak geçiştiriyorum benim hakkımda dediklerini ama iş şimdi sevgiliye geldi.

Geçenlerde sevgilimi görmüşler nerede gördülerse ve yemeğe çağırasıları gelmiş. Daha şimdiden bir imalara, küçük küçük şakayla karışık laf sokmalara başladılar.

Sevgilim rahat takılan biri; dağınık saç, kirli sakal, fazlaca piercing, fazlaca dövme vs. ve anne babama bile zor kabul ettirdim kendisini. Hala onaylamıyor görünseler de onu içten içe sevdiklerini biliyorum, özellikle de annem seviyor.

Şimdi yemeğe gitsek benimkiyle bunlar kim bilir neler diyecekler, ima edecekler. Çocuk zaten çabuk sinirleniyor, ben bile tutamam böyle bir durumda onu. Gelemeyiz dersem de iş büyüyecek, dedikodularla bütün akrabalara kulaktan kulağa saçma sapan şeyler yayılacak.

Sizce ne yapabilirim? Benimkine alttan al desem almaz da, hem agresif hem mağrur. Çok zor durumda kaldım.

“Çocuk zaten çabuk sinirleniyor ben bile tutamam böyle bir durumda onu”
Anne babanın imaları ile bile sinirlenip tutamayacağın birisiyle sevgili olma derim ben. Çabuk sinirleniyor denilen bir insan ile aileni de tanıştırma sevgili de olma

  • ikikerekac  (18.07.19 20:29:47)
Anne babam ima yapmıyor, zaten onlara bir saygısızlığı söz konusu değil. Burada bahsettiğim gereksiz akrabalarımdı. @ikikerekac

  • vergara  (18.07.19 20:32:29)
iki tarafa da vaziyeti açıklamak dışında yapılacak pek bir şey yok gözüküyor.

sevgiline diceksin ki, bizimkiler biraz geleneksel muhafazakar, hem de onlar için yeni birisin o yüzden inceleyecekler, baştan aşağı süzecekler bunlara hazırlıklı ol.

ailene de diceksin ki benim oğlan biraz değişik, apır sapır konuşmayın çocuğun yanında.

iki taraf da çekingen çekingen takılırsa problem olmaz sanıyorum.

en temizi hiç görüşmemeniz bu arada.

kolay gelsin.
  • ilkot  (18.07.19 20:33:21)
Bak gerçekten sinirlendim bir de alttan almaz benimkisi diye yazmışsınız yahu, sen üzülme diye çaba göstermeyecek birisine nasıl sevgili diyebilirsin ki?
Ben böyle bir durumda dövmlerimi göstermeyecek kıyafetler giyer senin mutluluğun için çabalardım.

  • ikikerekac  (18.07.19 20:33:27)
akrabalar bok yesin, sadece anne baba ile yemek yiyin. Akrabalara da vaktimiz yok diyip geçiştirin

  • KaraSakall  (18.07.19 20:33:49)
Olmaz deyince susan tipler değiller maalesef. @Kara

Bir açıdan haklısın ama bizde durum o kadar kolay değil. Çocuğun yüzünde dört piercing var, parmaklarının üstünde bile dövme var. Nasıl saklasın? Ayrıca nereye kadar böyle devam edebilir? Zaten Instagram'dan falan incelemişler iyice. Biri "Neden gitar çalıyor? Boş iş bunlar. Çok terbiyesizce." bile dedi. Ben sinirlendim, çocuk ne yapsın? :/ @ikikerekac
  • vergara  (18.07.19 20:39:02)
Yahu anne baba kabul edince akrabaya bok yemek düşer afedersin de.
Onlar kim oluyormuş da senin ve ailenin onayladığı biri hakkında şaka yapıp, imalı laflar edebiliyorlar.
Takma. Akraba dediğin dedikodu ve insani mutsuz etmek için var.
  • kirmizipilotkalem  (18.07.19 21:07:32)
Akışına bırak

  • (s)AINT  (18.07.19 21:31:47)
Akrabalarının haddine değil yorum yapmak.

  • rock n roll  (18.07.19 21:38:34)
neden giyar caliyor bos isler bunlar, terbiyesizce gibi yorumlari varsa erkek arkadasiniz hakkinda, gorusturmezseniz ayip olacak, kirilanacak bir sey de yok demektir. gorusturseniz ve her seyi saklayip olabildigince onlara gore normal de davransa yine soyleyecek bir sey bulurlar. ayrica akraba nedir sizin uzerinizde bir baski kurma haddi olan insanlar degiller anneniz ya da babanizdan baskasini sallamayin. konu acilirsa da acik acik soyleyin artik ya saka yollu ya da ciddi, daha gormeden bu kadar gomdunuz bulussaniz kimbilir ona neler soylersiniz, o yuzden istemiyor gibi. ben olsam kesin soylerdim bunu

  • ta leukippos  (18.07.19 22:30:14)
Mufazakar insanlarin sevgiliyle ne isi olur ya, istemeye gelince tanisirsiniz bence boylesi uygun degil ben de onun akrabalarini tanimiyorum deyip gecin. Ben hayatimda kizin sevgilisiyle tanismak isteyen muhafazakar tayfa gormedim valla.

  • red g  (18.07.19 22:45:08)
Baska zaman geliriz diyerek erteleyeceksin surekli. Bir sure sonra unuturlar zaten

  • nax  (18.07.19 23:20:38)
ertele ve görüştürme bence de. niyet iyi olsa görüşmek bile istemezlerdi rahatsız ederiz diye. annen baban kabul etmiş olay bitmiştir. sevgilinin sana göre özel durumu dışında, bence nişan evresine gelmeden sevgili arabayla tanıştırılmamalı. sonra ayrılıyoruz, akrabalar yolda belde görüp ağız arıyorlar ex'imizden.

  • windows95  (18.07.19 23:30:11)
ayrıl coco

  • vladimirdökümov  (18.07.19 23:57:02)