Çadır tavsiyesi?

Arkadaşlar dört kişilik Çadır olarak tavsiye edebileceğiniz marka model var mı? Bu konuda çok fazla bilgim yok, Tavsiye sebebinizi de yazarsanız çok sevinirim. Bütçe olarak 1000tl ye kadar çıkabilirim ancak

yetişkin mi 4 kişi çocuklar da var mı? ne kadar süre kalınacak? nerede kalınacak?

  • hasmetizm 2046  (18.07.19 15:23:44)
www.decathlon.com.tr

bende bu var çok memnunum, benim için dünyanın 9. harikası :p

www.decathlon.com.tr
  • jugador  (18.07.19 15:34:31)
hocam eğer kış aylarında kullanmayacaksan, ortada satılan büyük çadırlardan al. ben akdenizde kampa gittiğimde bir aile gelmişti 2 tane çadırları vardı. birisi decathlon büyük diğeri de yol üstünde büfeden 100 tl ye aldıkları çadır kesinlikle büfeden aldıkları dandik olan çadır daha geniş daha rahattı. ama dağda bayırda kullanacaksan tabi ki kaliteli olanı al derim.

  • kraldan cok kralci  (18.07.19 15:50:03)
yıllarca dayansın istiyorsan decathlon alma. özellikle polleri çok dandik, kısa sürede eğiliyorlar. ama kamp bizim için heves işi, üç beş kez gideriz, basit bir şey de yeter diyorsan decathlon al. çünkü fiyatları daha uygun ve her türlü birkaç sene götürür.

decathlon alacaksan zaten gidip görüp seçersin. ben şahsen decathlon'un fresh&black modellerini beğeniyorum, güneş ışığını 30% engelliyor çadırın kumaşı ve böylece aşırı sıcak olmuyor içerisi. ama kimisi de o modellerin içi çok karanlık falan diyor, tercih meselesi.

pop-up denilen 2 saniyede kurulan çadırları tavsiye etmem, çok alçaklar.

decathlon harici önerebileceğim markalar:

loap: bizim çadırın markası. bizimkinin tam adı "loap melbu 3". buradaki 3 kişi sayısını ifade ediyor. genellikle 2 yetişkin kişiyseniz 3 kişilik çadır alınır, 3 yetişkin kişiyseniz 4 kişilik çadır alınır.

bizim loap melbu artık üretilmiyor sanırım ama başka modelleri var. 4 kişilik bulabilir misin bilmiyorum. son zamanlarda önerdiğim kişiler pek bulamadılar türkiye'de. ama bulursan tavsiye ederim, çok kaliteli çadırlar ve kamp malzemeleri üretir loap ve fiyaları aşağıda diğer yazacaklarımdan biraz daha uygun oluyor genelde.

biz bizim çadırı +5 senedir sık aralıklarla kullanıyoruz, henüz hiçbir eğilme-aşınma olmadı. genellikle bahar ve yaz kamplarında kullandığımızı da belirteyim. ama çok rüzgarlı ve yağmurlu havalarda da birkaç kez kullandık, sorun yaşamadık. muhtemelen bir ömür sorunsuz kullanırız bunu.

hannah hover - kendim kullanmadım ama gördüğüm/duyduğum kadarıyla çok güzel çadır.

husky'nin bird, bizam, bizon gibi modelleri - saydıklarım aralarında muhtemelen en pahalısı husky modelleri. ama herkes husky'nin kalitesinin tartışılmaz olduğunu söyler. gene de ben örneğin loap ile husky'nin benzer modelleri arasında çok fiyat farkı varsa, bulabiliyorsan loap alınmasından yanayım çünkü loap'ı kullandığım kadarıyla hiçbir kalite sorunu yaşamadım.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (18.07.19 15:57:37)
arpenaz 4.1 fresh and black

  • babilbaligi  (18.07.19 16:19:30)