1) fırında tavuk şiş yapma - 2) iphone 6s almak mantıklı mı

Merhaba,
Yemekten çok anlamam ama aldığım bir tarif üzerine bunu denemeye heveslendim. Tavuk göğüs etini kuşbaşı kesip terbiyeye bıraktım. Dünden beri buzdolabında. Şimdi niyetim fırın tepsisine önce dilimlenmiş ve soslanmış patatesleri dizmek, tavuk etlerini de şişlere dizip, aralara yeşil biber ve domates de koyarak patateslerin üzerinde fırına vermek. Üst taraf pişince etleri bir kez de çevirmek.
Bu tarifte bir eksik var mı? Yani etleri direkt patateslerin üzerine koymamda sakınca olur mu yoksa etleri fırının tel ızgarasında mı yapayım? Şiş olarak da marketlerde satılan tahta çubuklardan alayım diye düşünüyorum ama fırında yanmazlar mı?

İkinci sorum: bende iphone 6 var, şimdilik gayet memnunum. bozulursa yine iphone alırım gibi geliyor ama telefona çok para vermek de istemiyorum, 3-4 yıl kullanılacak şekilde düşünülürse mesela şu an iphone 6s alınır mı?

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.

fırım kurutabilir, onun için çevirme makul göründü bana. hatta biraz da su koysanız fena olmaz.

ben eski teknolojiye para vermeye karşıyım. 6s almayın; min.xr ya da x alın
  • same idiot  (18.07.19 12:51:26)
2) iphone 6s almak mantıksız. 1-2 seneye ona da artık yeni güncelleme gelmez. En az iphone 8 almak mantıklı bence şu an.
Not: bu gerekçeler yüzünden şu an Huawei kullanıyorum.

  • matilda  (18.07.19 12:52:03)
6S i 4 sene falan kullanamazsınız. 6 yerine 6S hiç mantıklı değil. 8 veya X neyse de.

  • ihanet kac kisilik  (18.07.19 12:55:46)
ben hala iPhone 5s kullanıyorum, bütün işimi de görüyor. yemişim güncellemesini, bana lazım değil. çatır çatır çalışıyor telefon, yazılım sürümünden bana ne?

benimle aynı kafadaysan, alınır. yok ben parasını gömer en güncel halini kullanırım diyorsan alınmaz.
  • babilbaligi  (18.07.19 13:14:39)
1 - Direk koyma fırın poşedi içinde yap. Mangal sosu diye birşey var onunla sosla.
2-iphone 6s kullanılır. 5s kullanan bile var.

  • ycaycayca  (18.07.19 13:25:30)
1. kuşbaşı terbiye yaptıysan çok kurumuzaz. fırın poşeti ile fırına vermeni tavsiye ederim.
2. iphone 6'ya bu sene ios güncelleme desteği kesildi. muhtemelen seneye de 6s'e kesilir. bu sebeple almak mantıklı değil. android bir cihaz ya da paraya kıyıp en az iphone 8.

  • teritori  (18.07.19 13:33:18)
1) Yağlı kağıt kullan
2) Hayır.

  • chavezding  (18.07.19 14:03:05)