Amerika'da polisler supheliye ates acarken

Simdi silahli supheliye silah dogrultup etkisiz hale getirmeye calisiyorlar, uyari yapiyorlar vs. Tehdit belli bir seviyeyi gecitiginde de adami vuruyorlar biliyorsunuz.
Ama supheliye ates etmek ile etmemek arasindaki o ince cizgiyi gectikten sonra adami delik desik ediyor suzgece ceviriyorlar mafya gibi. Adamin 9 cani olsa 10 kere olur orada. Sarjorun tamamini bosaltiyorlar herife, mafya infazi gibi.
Ikisinin ortasi yok adamlarda, vurmaya karar verdiginde butun sarjoru bosaltiyorlar, cesedine bile sikiyorlar olumunu garantilemek icin.

Bunu hep merak ederim niye boyle diye? Yani adami mermi siktiginda yigilip kaliyor zaten. Gogsunden 3 tane kursun yemis yere yigilmis kendi bir tarafa silahi bir tarafa dusmus adamin isi bitmistir zaten. Ama bunlar olumunu %100 garantilemeye calsiiyor saniyeler icinde, %99 bile kabul degil. Cok ornegi var, tonlarca video izledim boyle.
Hatta bir tanesinde polis kopegi adama saldiriyor, o an birkac polis birden yaylim atesine bir basliyor adam da polis kopegi de gume gidiyor.

Adami niye vuruyorlar demiyorum, bazen vurman gerekir de bunlar vurmaktan cok oteye gidiyor.

tahminen geçmiş olayların sonucudur. adama uyarı yapılmış dinlememiş sonra dört beş el ateş sonrası ölü taklidi yapıp fırsatını bulunca polis öldürmüş olabilir. malum seri katiller manyaklar ülkesi.

  • orijinal nick bulamadim  (17.07.19 10:00:00)
Kişisel düşüncem; Kanunlar sana gerekli şartlar oluşmuşsa öldür izni veriyorsa muhtemelen öldürme fiilini %100 yerine getirmek istediği için olabilir. Suçlunun suçu belli, etrafına ve polise tehdit artarak devam ediyor ve kanunlar şartlar oluşmuşsa hiç riske girme yaşamına son ver diyor muhtemelen onlar da hiç yaşama ihtimali kalmasın diye abartıyor olayı.

  • solo  (17.07.19 10:08:14)
Biraz da kültürel kodlarla alakalı bir durum var. Arka planda kasaba şerifinin yeri geldiğinde yargı ve infaz memuru da olduğu vahşi batı geleneği var. Aynı zamanda kişisel silahlanma çok yaygın olduğu için risk almıyorlar.

  • zombi  (17.07.19 10:32:05)
Abd'de silah kullanımı serbest ve çok yaygın. Dolayısıyla durdurdukları kişi, silah çekebileceği herhangi bir noktaya elini atınca direk vuruyorlar. Değilse kendisi güme gider.

Ancak araçlarında hepsinde kamera oluyor. Adamı vurunca alıp, inceliyorlar.

.
  • kartallar yuksek ucar  (17.07.19 10:49:26)
Çünkü ruh hastası neredeyse hepsi. Sağlıklı değiller. Kamerayla inceliyorlar ama bir şey değişmiyor her zaman. Bir sürü görüntü var, karşıdaki bir tehdit oluşturmadığı halde, 10'larca mermiyi üzerine boşaltan polisler ile alakalı. Yalan tehditlerin oluşturulduğu görüntüler var. Ve bu görüntüler ne hikmetse, bozuk kameralara denk geliyor. Mağdurların kameralarıyla ortaya çıkan görüntüler oluyor genelde bunlar. Genelde de siyahların başına geliyor tabii.

  • windowsguvenlikduvari  (17.07.19 10:54:08)
@kartallar yuksek ucar
Supheliyi vurma kismina takilmiyorum, yukarida da bahsettigim gibi vurma seklinden bahsediyorum.

  • stavro  (17.07.19 11:03:23)
bunu ben de çok düşünmüştüm, zaten etkisiz hale gelmiş şüpheliye neden bir çok olayda illa öldürene kadar ateş ediyorlar diye. eyalet kanunlarından kaynak veremeyeceğim ama polis şüpheliye uyarıda bulunur ve şüpheli buna rağmen geri adım atmayıp tehlike oluşturacak bir hareket yaparsa herhangi bir sınırlama olmaksızın (ilk havaya ateş edilir, ilk bacağa hedef alınır vb.) atış serbest gibi bir uygulamaları olmalı. aynı zamanda polislerde, suçlu hayatta kalırsa bana kin güder, ailemin ve benim peşime düşer, en iyisi ben bunu hayattan koparayım düşüncesi hakim gibi.

  • dadasalon  (17.07.19 11:17:35)
internette yazanlara göre aldıkları eğitimin temeli tehtidi engellemek adınaymış.

www.ajc.com

bu linkte de anlatılana göre öyle hollywood'daki gibi birini 1-2 el ateş edince deviremiyorsun. tecrübe ile sabitmiş. ayrıca çok yetenekli isen kollardan omuzdan bacakdan vurabiliyormuşun. aslında kısaca adam kendini düşünüyor.

www.businessinsider.com
  • hononu  (17.07.19 11:34:26 ~ 11:34:45)
Aldıkları eğitim vs. önce kendilerini korumayı öğretiyor. Amma velakin cidden bazı olaylarda 3-4 polis bütün şarjörü boşaltıyolar tek kişinin üzerine psikopat gibi. Korkaklık herhalde.

  • Trene çelme atan adam  (17.07.19 12:42:56)
amerika'da gecmiste cok polis olumleri oldu. bu sebeple polis seni durdurunca arabadan cikmiyorsun, ellerini gorebilecegi yere direksiyonun uzerine koyuyorsun ve filmli cam kullanmiyorsun gibi.

polis ates acinca hepsi aciyor ve adami oldurmek icin aciyorlar. oyle once bacagina sonra bilmem ne filan yok. mesela bir kere zenci bir adam araba mi kacirmis nolmus, bunu kistiriorlar. ellerini goster ve yavasca cik diyorlar. bu hala artistlik pesinde hizlica cikiyor elinde silah gibi bir cisimle. adami senin belirttigin gibi delik desik ediyorlar. gidip bakiyorlar ki adamin elindeki tarakmis.
  • eindaclub  (17.07.19 14:08:03)
Evet birkac mermi yiyip tekrar kalkabiliyorlarmis. Ve asiri sabırlı da olabiliyormus polisler: www.youtube.com

  • stavro  (23.07.19 23:03:22)