gelibolu'yu bilen biri

var midir aranizda? kabatepe ile ariburnu, anzak koyu arasinda deniz kiyisinda kamping gibi bir yer gordum ama ne oldugunu tam anlayamadim. bahcesinde cadirlar vardi. tabela fln gormedim ama. o bolgede kamping var mi bildiginiz? denizin kiyisinda bir yerdi.

kömür limanı var gelibolu'da benim bildiğim.

dediğin yerde değil gerçi, gelibolu'nun biraz yukarısında kalıyor. ama oralarda kamping yeri arıyorsan tavsiye ederim. fena bir işletme değil. yemekleri güzel. tuvaletler idare eder. ağaçlık bir vadide kurulmuş. ulaşım biraz sıkıntı, arabasız gidilmiyor galiba ve virajlı yollar falan, biraz uzun sürüyor ama kesinlikle değiyor. denizi muhteşem. balıklarla birlikte yüzüyorsun.

edit. kabatepe'de deniz kıyısında bir orman kampı vardı ve harikulade bir yerdi ama son birkaç senedir ne hikmetse kamp yapmak yasak, sadece günübirlik girişe izin veriliyor. bu sene değişmişse bilmiyorum.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.07.19 11:54:09 ~ 11:59:16)
sag ol ika ama ikisi de degil. komur limani dalis yapilan yerdi galiba. guzel orasi ama dalis icin kullanilan bir makine var onun sesi beynimi utulemisti butun gun. :( orman kampi da degil, birazcik daha yukaridaydi.

  • jimicik  (16.07.19 12:27:43)
dalış için kullanılan makina değil o yahu jeneratör :) evet çok rahatsız edici bir sesi vardı haklısın. sahile kurmuşlar çünkü, insan onu ormanın içlerine koyar.

geçen yaz gelibolu'da çok kamp yeri aradık. gelibolu orman kampının aşağısındaki kum otel ve zeytin bungalows'u söylediler kamp için, ikisine de gittik ama oralarda artık çadır kurulmuyormuş. o bölge tarihi alan olduğu için çadır kurmayı yasaklamışlar. alakayı tam kuramasam da :p orman kampında kamp yapmayı da bu yüzden yasaklamışlar hatta.

sonra kuzeye doğru devam ettik ve suvla koyu'na kadar gittik bir kamp yeri arayışıyla. görebildiğimiz kadarıyla sadece suvla koyu'nda kamp yapabilecek alan vardı. ama tesis değildi tabi.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.07.19 12:54:44 ~ 12:59:07)
zeytin'i internette gordum, guzel gelmisti ama cadir atilmamasi kotuymus. kamp yasaksa gece jandarma falan geziyordur herhalde. suvla'ya bakayim tesekkurler. tesis olmamasi daha bile guzel.

  • jimicik  (16.07.19 14:01:53)