Hukuk bitiren birine ne tavsiye edersiniz?

Öğretmenim. 27 yaşındayım. Hukuk diplomamı da alıyorum bu yaz inşallah. Ekonomik olarak bir problemim yok. Kendi büromu açacak ekonomik güce sahibim. Ancak ben biraz garantici biriyim. Bu yüzden kısa vadede öğretmenliği bırakıp serbest avukatlığa geçmek benim için büyük risk gibi geliyor. Alternatif olarak hakim savcılık için çalışmak ve hukuk alanında bilişim hukukunda yüksek lisans yapma fikrim var.
Mesleğin içinden tecrübeli arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim?
Özel büro mu açmalı mıyım? hakimlik savcılık mı çalışmalıyım? Hukuk alanında yüksek lisans yapıp öğretmenliğe devam mı etmeliyim ?
Aklıma gelen alternatifler bunlar varsa başka kafa açıcı bir tavsiye kesinlikle çok sevinirim:))

Salla başı al maaşı öğretmenliğe devam

  • meldaras  (15.07.19 17:06:22)
Takdir ediyorum seni. Benim hayallerim senin gerçeklerin sen adamsin:)

Öğretmenlikten istifa etmen çok saçma olur. Yanı bi de bunları yaptığına göre avukatlık stajını yaptın heralde büro açmak için. Bilirkişi ol danışmanlık yap ama öğretmenlik dursun sonra baktın kurtarmiyo öğretmenlikten aldigin para istifa et
  • yeliz adeley  (15.07.19 17:50:33)
neyi daha çok yapmak istiyorsun? hukukla ilgilenmek mi öğretmen olmak mı? hangisi seni daha tatmin edicek bence onu düşün.

  • xvyz  (15.07.19 18:34:32)
Öğretmenliği bırakma derim. Şu an ek dersi olan öğretmenler 5500 maaş alıyor. Avukatlıkta bu parayı hemen göremezsin

  • insomniac  (15.07.19 18:37:07)
Ne istediğini bilmelisin. Yazdığın şeyler tamamen farklı işler, farklı koşulları var. Söz gelimi avukatlık bağımsız yapılabilecek bir meslekken hakimlik sınırlı bir hayat tarzı dayatacak. Digerlerinde mesaini görece.kendin belirlerken Öğretmenlik mesaisi olan bir meslek. Bu basit farkların dışında da pek çok fark var, vardır. Olaya sadece para olarak bakmak seni mutlu etmez. Hukuk alemi cennet değil

  • her giriste sifresini unutan adam  (15.07.19 18:44:57)
Keşke yerinizde olsaydım, hayatta hukuk okumazdim. Avukatim yeni işsiz kaldim ve iş bulamıyorum. Maaşlar çok düşük. Çok zorlanıyorum. Ev arkadaşım öğretmen ve gayet iyi bir para alıyor, birikim yapıyor üzerine sürekli tatile gidiyor. Hukuk okuduğuma çok pişmanım. Hatta bunu şu an zabıt katipliği başvuru sırasındayken yazıyorum. Oralara kadar düştüm.

  • sanguine  (16.07.19 12:18:17)