gunes alan balkona hangi cicek ve yaprakli bitkiler?

cok iyi gunes alan, genis bi balkon var. hangi cicekler alabilirim? su an bombos ve cok cirkin duruyor.

Aloe vera

  • (s)AINT  (14.07.19 21:16:43)
Bizim gunes alan balkonda hicbir cicek tutunamadi ya :/

  • somethinginthewayshemoves  (14.07.19 21:19:53)
Buradaki yazı şerezadeyi yalanlıyor: www.osevio.com

  • (s)AINT  (14.07.19 21:20:17)
aloe vera direkt güneşi sevmiyor +1
bizim teras da bol güneş alıyor. begonvil aldığımdan beri serpildi büyüdü çok seviyor direkt güneşi. karanfil ve cam güzeli de öyle. sardunyalar da güneşte coşuyor. nane, maydonoz, kekik, reyhan, fesleğen, biberiye..

  • ozgur bir kusun hatirati  (14.07.19 21:27:19)
Çok güzel biber, maydanoz, roka, semizotu, domates ve taze soğan yetişiyor. Boşver çiçeği.

  • Mirket  (14.07.19 21:27:28)
Ben bir tek sardunya yetiştirmeyi başarabildim, aşırı güneş çoğu çiçeğimi öldürdü.

  • opucuk baligi  (14.07.19 21:29:15)
Kıbrısta 2-3 metrelik aloe veralar gördüm direkt güneş ışığı alan. Hayvan gibilerdi. Nasıl sevmiyo ya? Saksıdaki hali mi sevmiyo acaba

  • (s)AINT  (14.07.19 21:42:45)
@scheherazade +1

  • Mirket  (14.07.19 22:14:40)
ya ben büyük, ağaç gibi, balkonu yeşillendirecek bitkiler istiyorum. minicik bitkiler neyi değiştirebilir? hobi değil, dekor için.

  • xvyz  (14.07.19 22:55:10)
İyi bakarsan tek bir tane begonvil işini görür o zaman.

  • Mirket  (14.07.19 23:15:33)
Kedi tirnagi. Cok cabuk yayiliyor. Ciceklerden dusen tohumlar ertesi seneye kendiliginden cikiyor. Zahmetsiz, bakimi kolay, rengarenk.
Ben olsam kedi tirnagi ekerdim.

  • nax  (15.07.19 19:40:33)
Bebek aloe veralar direk ısıktan oluyorlar, kesin bilgi. Cok buyuduyse ancak o zaman ve de kucuk olanları ayrı saksıya alarak aloe vera koyulur gunes alan yere. O dev aloe veralardan da Türkiye'de gormedim ben.

Italyan feslegeni cok guzel gorunumlu ve guzel kokulu bir bitki. Cicekten daha kolay bakımı. Cicek ise petunya, cok risksiz.
  • buf-e kür  (15.07.19 20:45:47)