İlgiden hoşlanma

Hiç oluru olmayacak biriyle sırf ilgisi hoşunuza gidiyor diye konuşmaya, görüşmeye devam ediyor musunuz? Karşıdaki insanı kandırmak olmuyor mu bu?

Evliyim, 1 aydır 6 yaş büyük biri ile takılıyorum. İlgisi o kadar hoş ki.
evli olduğumu biliyor, bu yüzden artık ayrıldık.
Görüşmek isterse koşa koşa giderim.
  • neymis  (14.07.19 19:59:04)
Etik değil çok ayip

  • yeliz adeley  (14.07.19 20:08:00)
Hayır. Benim içimden gelmiyo. İlgi hoşuma gitmez.

  • (s)AINT  (14.07.19 20:12:47)
Kandırılan insan zaten aptal değilse kandırıldığını veya kullanıldığını biliyordur. Bunu dert ederse zaten ilgiyi keser, yok ilgisi karşılıklı oluyorsa ve bundan rahatsız olmuyorsa oyuna devam eder.

  • Psycho Mantis  (14.07.19 20:16:12)
Kandırılan insan kaldırıldığını anlamaz. Zaten kandırmanın tanımı gereği anlamaması lazım.

Size biri ilgi gösterdiğinde siz iletişimi sürdürdükçe içinde size karşı bir umut büyüyecek. Belki hayal kuracak.

Yapmayın. Eğer oluru yoksa baştan söyleyin.

Eğer siz ona aranızda bir şey olmayacağı düşüncenizi söylediyseniz o size yine size ilgi gösteriyorsa bu kandırmak olmaz. Ama hala onun içinde umut var demektir.

Öncelikle neden ilgiye bu kadar muhtaç olduğunuzu bulup bu sorunu çözmeyi deneyin bence.
  • levpontryagin  (14.07.19 20:29:46)
İlgi sonuçta bu kim hoşlanmaz

  • tolgame  (14.07.19 20:50:33)
Evet ilgi guzel bir sey ama kisi bu ilgiye karsilik vermeyecekse sirf ego tatmini icin kullanacaksa o zaman bu attention whore'luk oluyo. Itici olmasinin yaninda cok ayip ve bencilce.

  • Flipsflops  (14.07.19 20:57:12)
asla yapabildiğim bir şey değil. İçimden gelmesi lazım.

  • damla sakızlı dondurma  (14.07.19 21:33:49)
@levpontryagin yazdığım şeyi tam olarak anlamamışsın sanırım. Bazen oyun içinde oyun döner ve karşı tarafın niyetini bildiğin hâlde onun yemini yutuyormuş gibi davranırsın.

kastettiğim şey buydu.
  • Psycho Mantis  (14.07.19 21:39:02)
@psycho

O kandırmak olmuyor demeye çalışmıştım ifade edemedim tam.

Yani aslında şunu demek istedim kandırma varsa taraflardan birinin durumdan haberdar olmaması lazım.

Birisi diyelim ki benden “abi köyüme dönecem param yok” diyerek para istemiş olsun.

Ben adamın içki almak için para istediğini biliyorum. İyi günüme denk geliyor parayı veriyorum.

Bu durumda kandırılmış olmuyorum. Zira gerçeği biliyorum.
  • levpontryagin  (14.07.19 21:45:51)
Oluru olmayacak insanların ilgisi hoşuma gitmiyor, içim daralıyor böyle ilgiden. Devam ettirmiyorum dolayısıyla.

Evet kandırmak olur.
  • Mossy  (14.07.19 22:13:49)
Benim arkadaşım bunu hep yapıyor. Tam bir ilgi delisi. Buna ilgi göstersinler, köpeği olsunlar ona yetiyor. Hooop sonra ilgi bitince de kapının önüne koyuyor ya da işler ciddiye binerse anında huysuzlaşıyor aksi davranıyor. Erkekler de bunun peşindem koşmaya devam ediyor.

Herkes ilgiyi sever bu bir gerçek. Şahsım adına kimsenin sırf ilgisi hoşuma gidiyor diye diyoloğu sürdürmedim eğer benim de o kişiye ilgim yoksa tabi. Kullanmak biraz ağır kelime olabilir ama bence bu veya bu tip davranışları gösteren insanların kişisel problemleri (özgüvensizlik) vardır diye düşünüyorum
  • morgenstern  (14.07.19 22:39:15)
Aslinda bircok insan bunu fark etmeden yapiyor bence. Hic oluru olmayacak biri demek yanlis zaten, boyle kesin konusmamak lazim bence. Onun disinda dedigim gibi, butun ciftler birbirine uyumlu mu, birbirine karsi yuzde elliden daha fazla sevgi mi duyuyorlar ya da uyumlular mi? Hayir cogu iliski yalniz kalma korkusundan oteye gecmiyor bence. Insanlarin iliski yasarken bu kadar sorguladiklarini dusunmuyorum, hatta genel olarak sorgulamiyorlar bence.

  • yuzır  (15.07.19 00:10:05)
ilgi var, ilgi var. saat başı whatsapp'tan sorguya çekip günde beş defa telefonda daraltmak ilgi değildir. nefret ederim.

  • sinek kral  (15.07.19 00:20:56)