En yakin arkadasima ne oluyor sizce?

14 yillik arkadaşım. Benzer ailelere, ayni dertlere, ayni imkan ve imkansizliklara sahibiz.

Ozellille son 4-5 yilimiz, birebir ayni olan dertlere birlikte aglayip, birlikte isyanla gecti.

Benim onda emegim, maddi manevi destegim haddinden fazladir, onun bendeki maddi manevi destegi haddinden fazladir.

Son 4-5 yilda bizi omuz verip birlikte aglatan dertlerden ben kurtulmaya birkac adim attim. Talih ufaktan yuzume güldü. O gunden beri arkadasim ben aramadikca aramaz, ben sormadikca sormaz oldu. Biz yanyana gelince hicbir fark yok, muhabbet eskisi gibi. Ama omur boyu aramasam daha aramayacak gibi. Ayrica artik halen dertlesmek icim bir araya gelsek bile ben de kalan dertlerimi anlattigim, ki ciddi dertlerdir, hep bir ya benim hayatim bombok bu hala ne anlatiyor, derdini seveyim modunda. Halbuli halwn ortak, benzer konularda dertleeimiz var. Sen hayatini kurtardin, bi sttir git basimdan modu hissediyorum acikcasi. Anlayacaginiz, adam gercek bir kotu gün dostuymus aslinda :)

Neyse, dedim ki dugun telasinda, dugun telasini bosver, abartili maddi sikisiklikta bir nevi zoraki dugun telasina girdi, cok stresli. Ben trip atmiyim,aksine kafasini dagitalim ben arayip sorayim bol bol. Gerci benim dertlerim bitmeye basladiktan sonra dedim ya ban akarsi bu yeni tavri. Hani dugun telasina da yoruyorum ya. Dugun telasi bendeki gelismelerden once de vardi ve hic o zaman soğuk da degildi bana. Dugunle telasla.pek alakali degil yani.

Neyse benim ittirip kaktirmamla muhabbet devam etti. Gecem hafta bir guzel gelisme daha oldu. Laf arasinda o sordugunda soyledim ben de. Hmm hayirlisi oslun dedi gecti. O günden beri cevap falan da vermiyor arayinca.

Kiskanclik oldugunu dusunmuyorum. Ben neden bu kadar sanssizim diyor galiba.

insanlar bencil davranıyor. Böyle kişilerle arkadaşlığımı kestim. Öncesinde çok şans verdim 3 kere aradım kendisi beni hiç sonrasında aramadıysa, güle güle. Milleti ben mi düşüneceğim yahu?

  • bahoho  (14.07.19 19:19:37)
14 yillik dostluktan bahsediyorsunuz, kac yasindasiniz bilmiyorum ama hayatinizin onemli bir kismini paylasmissiniz. bir cok nedeni olabilir, kiskanclik da olabilir, sizinle konustukca morali bozuluyor olabilir, utaniyor olabilir - kendi sucu olmadigi halde- ya da hakkaten zamani olmayabilir, evlenecekmis ne bileyim esi sizi sevmemis bile olabilir yani, tavsiyem karsiniza alip adam gibi konusun, acik acik utandirmadan kizmadan, ya da email yazin yani bilemedim oyle duygusal paylasimlarimiz yok derseniz. beni aramiyordu ben de aramadim demekle bu kadar emek cope atilmamali.

  • kassiopeia  (14.07.19 19:26:13)
Düğün telaşı gittikçe artan bir şey zaman ilerledikçe. Hem maddiyat zorlaşır hem de zaman azalır, aileler karışır işler hallolmaz aksar vs.
Siz de dostluğunuzu karşı taraf aramadı diye tartıyorsanıx bir sıkıntı var bu durumda da.

  • kullanıcıadımbuolsun  (14.07.19 19:35:00)
belki sizden sikilmistir. dert mert duymak istemiyordur.

  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (14.07.19 20:49:50)
Farkinda olmadan ona kendisini kotu hissettirmis olabilirsin. O da eski gunlerin hatrina arkadasligi devam ettiriyordur ama ekstra arayip sormak istemiyordur. Kirilmis bence.

  • Flipsflops  (14.07.19 20:51:48)
Benzer arkadaşlığı bende sonlandırdım. Çok uzun yıllar boyunca aynı imkansızlıkları ve zorlukları yaşadığım arkadaşım ne olduysa şansı döndü ve çok iyi yerlere geldi. Hem maddi olarak hem manevi olarak. İster istemez onun yanında çekinmeye utanmaya başladım ve zamanla bitti.

Yıllarca dostluğun temelini attığımız şeyler yıkılınca yenisi kurulamıyor. Yeni bir arkadaşla beraber olmaya çalışmak gibi
  • avatar is back  (14.07.19 23:13:20)
Ne leş dostluklarınız var arkadaş,
Hayatını kurtardıysan ona da yardımcı ol yok 3-5 kuruş geçtiyse eline kusura bakma da ne lafını yap ne de 3-5 kuruş için seni kıskanan elemanı yanında bulundur.

  • Yavuşuhlu  (15.07.19 15:26:32)