sag ve solu ayiramiyorum

kac yasina geldim, imkani yok beynime bu bilgiyi kaydedemiyorum. ogrenme guclugum yok, derslerim oldukca iyiydi egitim hayatim boyunca. bunun nedeni ne olabilir? yazi yazarken sag elimi kullaniyorum bunu hic dusunmeden yapiyorum, ayni sekilde araba pedallarini da hic karistirmadim sag/sol ayrimi yapmadan kullanabiliyorum. ama biri saga don dese o anda beynim duruyor, karistiriyorum ve sola donuyorum. neden beynim bunu isleyemiyor olabilir

kuzey/guney bati/dogu bunlari da ayirt edebiliyorum hic zorlanmadan. yalnizca sag ve sol ayriminda

  • xvyz  (13.07.19 16:52:50)
Benim de öyle, hatta biraz daha ileri boyutta. BaZı insanlar böyle yani ben kafaya takmaktan vazgeçtim. Üzerinde çalışılarak belki gelişebilir, ben araştırmadım.

  • aquarium  (13.07.19 16:53:46)
yazı yazdığınız sağ elinizi referans olarak alın. yani biri size sağa dön derse içgüdüsel olarak yazı yazdığınız eliniz aklınıza gelsin. birkaç kere bunu yapınca şartlı refleks gibi bir şey oluyor. ben bu şekilde çözmüştüm.

  • postneo  (13.07.19 16:56:24)
Gündelik hayatında sağ sol kavramı üzerine düşünmeden eylemlerini gerçekleştirdiğinden birisi sağ sol dediğinde o anda panik yapıyor olabilirsin farkında olmadan. o an eline kalem aldığını düşünebilirsin belki bu karıştırmanı engelleyebilir.

  • feelthepeace  (13.07.19 16:56:30)
Bende de aynı sorun var. Aynı zamanda, yer yön bulma konusunda da pek iyi değilim.Sanırım, beynimizin hangi bölgelerini aktif olarak kullandığımızla alakalı. Çözüm önerim: Saat takmak. Soldaki saati hissederek, sol sağ ayrımını daha kolay yapabilirsiniz.

  • PhoenixRising  (13.07.19 17:00:16)
sağlak ya da solaksanız kalem tuttuğunuz elinizi hatırlayıp oradan bi bağlantı kurabilirsiniz demeye gelmiştim ki viva las vegas da benzer yazmış. livin la vida loca

xvyz senin bu hemen tik verme olayın takdire şayan, örneksin canısı bu konuda
  • same idiot  (13.07.19 17:00:35 ~ 17:01:47)
belli bi saat ya da bileklik takıp ona göre hatırlayın bence de. Yazıdan aklınıza getirmeniz gerektiğinde elinizle yazı yazma eylemi yapmanız gerekebilir ki bu da komik durur. Bi saat ya da bileklik yaparsanız göz ucuyla bakıp daha rahat emin olursunuz kimse de demez ki saatine göre bakıyor. Sonra da alışkanlık olur zaten.

  • nundu  (13.07.19 17:06:13)
Benzer olayı bi arkadaşım da yaşıyodu. Evlenince eşi öğretmiş, şimdi çok mutlular. Sağını solunu da ayırabiliyo

  • (s)AINT  (13.07.19 17:43:12)
disleksi?

  • e haliyle  (13.07.19 17:57:42)