Geometri için kaynak önerisi

Geometri zevki bi alanmış ama bunu anlatan yabancı ya da turkce kaynak var mı youtubeda nurtaç hoca var o çok göy göy yapıyor. Bi de bu yabancılar matematigi bizim gibi çözmüyor arkadaş. Biz eşitliğin sağına soluna geçince işaret değiştirir diyoruz adamlar her tarafa atıyorum eksi beş ekleyelim diyolar sonuç aynı ama teknik farklı. Turkce kesirler çok garip ingilizce öyle değil bi de adamlar minus negatife subtract diye üç kelime ile karşıladıkları şeyi biz eksi diyip geçiyoruz.

sınava hazırlanmıyorsanız youtubedan mustafa yağcının videolarına bakabilirsiniz.

  • siradam  (13.07.19 18:07:32)
www.youtube.com
geometrinin olayı çok soru çözmek. soru çözemiyorsan çok daha fazla çözümlü soruyu incelemek.
adamlar bizim gibi çözmüyordan kastınızı anlamadım açıkçası şöyle bir şey mi www.youtube.com
  • denek hayatım  (13.07.19 18:30:44 ~ 21:02:08)
İspanyolcan varsa bize en yakın stilde onlar geometri sorularını çözüyorlar ve de yazıyorlar. Anahtar kelime antonio gutierrez. Ayrıca hangi düzeyde geometri ile ilgileniyorsunuz ? Tarihsel düzeyde, olimpiyat düzeyinde , üniversite hazırlık uc düzeyde vs vs bir kısıtlama altında daha spesifik cevaplar gelir. Mustafa Yağcı da iyidir. Özellikle matematik köyündeki videolar dikkat çekici.

  • creedwar  (13.07.19 18:42:42)
youtu.be

Bunun gibi mesela
  • yeliz adeley  (13.07.19 19:39:00)
bunda farklı bir şey yok ki? lisenin üstünden ne kadar zaman geçti bilmiyorum ancak son 2 bilemedin 3 yılda yüklenmiş tyt ales vs videolarına bakarsanız (örn:youtu.be ) hemen hemen hemen aynı yöntemleri görürsünüz. burada biraz fazla geri zekâlıya anlatır gibi anlatmış biraz o farklı. bizim videolarda falan bu kadar değil bu durum. tam kareye tamamlamayı bu şekilde bu örneklerle türkçe anlatsan dershanede, okulda adın çıkar. youtube kanalın dislike dan geçilmez. gene de buna en yakın türkçe videolar khan academy de varsa vardır.

  • denek hayatım  (13.07.19 21:15:01 ~ 21:16:01)
Geometri deyince

Şu kitabı anmadan geçmeyelim.

www.youtube.com
  • Mirket  (13.07.19 21:35:54)