AA verilen dersi tekrar almak?

soru budur:

böyle bişey mümkün mü, olabilir mi? şayet olursa nasıl (basit bir sistem hatası/skandal/vs) açıklanır?

soruyu bulandırmamak adına burada kesiyorum.

okuduğun okulun yönetmeliğine bak. mümkün mü değil mi?

yönetmeliğe ters bir işlem yapıldıysa üzerine gidilebilir. yönetmelikte düzenlendiyse bir şey diyemezsin.
  • AlsterWasser  (11.07.19 21:59:24)
Alınabilir. Seçersen alınır.

  • fake fakeoğlu  (11.07.19 21:59:58)
her okulda farklı.
mesela son mezun olduğum okulda aynı seçmeli dersi şartlı geçmediğin taktirde yeniden alamıyordun. madem yükseltmek istiyorsun başka ders seç diyordu sistem. ama dediğim gibi her okulda başka. teorik olarak mümkünse açıklamak zorunda kalmazsın.

  • jimjim  (11.07.19 22:01:15)
Bizim okulda bbden yüksekse alamıyorsun hiçbir şekilde.

  • bahoho  (11.07.19 22:03:50)
yonetmelikte yeri yok.

yönetmeliğe aykırı bir işlem yapıldığı şuphesine kapılmam, az once transkripte ilgili dersin donemler içinde alındığını gosteren bilgilerin artık yok olduğunu/silindiğini fark etmem ile oldu. evet, silindiğine de şuradan eminim: bizzat bolum başkanı prof, oğrencinin transkripini incelerken aa ile verilen dersin tekrar nasıl alınabildiğine hayret etnesi ve alelacele araş. gör. ve danışman hocaya bunu onumuzde sordurması. "uzerine gitmek" ten kasıt nelerdir merak içindeyim aydınlatırsan...
  • nickimi verin bana  (11.07.19 22:07:15)
İlgili üniversitenin yönetmeliğine bakınız. Örneğin itü'de AA olanı alamazsınız onun dışında BA olsa bile alabilirsiniz.

www.sis.itu.edu.tr

Marmara üni'de sadece dd ve dc olan dersleri alabilirsiniz.

dosya.marmara.edu.tr

yıldız teknik üni'de ise yönetmelikte bulamadım.

www.kalite.yildiz.edu.tr
  • fezagezgini  (11.07.19 22:12:37)
evet durum anladığın gibi.

  • nickimi verin bana  (11.07.19 22:15:08)
haziran sonunda mevcut oğrencinin transkriptini belgeni kağıda yazdırıp şöyle bir bakıp bir tarafa koymuştum. onu bulsam hemen paylaşı... ya aslında varya, bu sorunun alt metninde klasik "buradan ne koparabiliriz" hissiyatı yok valahi: zaten obs'de denk gelmemiş olsam farkına varmazdım bile. kaldı ki okul idaresi hatasını kapatmak istemiş belliki, yarın başı ağrımasın vs diye. sistem hatası ya da başka bişey, neyse... sordum bunu ki biriniz boyle bişey duysa ve karşılaşsa idi ne tepki verirdiniz idi, belli oldu aşağı yukarı.

  • nickimi verin bana  (11.07.19 22:26:32)
bu durumdan kaynaklı bir mağduriyet var mı ?

  • fezagezgini  (11.07.19 22:30:24)
şu an için fikrim yok, sezon başı bakarız artık. sağolun ilgi alakan için.

  • nickimi verin bana  (11.07.19 22:40:57)
okuldan okula değişiyordur belki ama bizim okul izin vermiyor. ders seçim ekranında gri(seçilemez) halde görünüyor.

  • alwayschargeneverbend  (11.07.19 23:32:34)