Mankenler neden böyle?

Şimdilerde herkes şu yuvarlak hatlı, büyük popolu, instagramdaki fitnessçı kızlara taparken mankenler neden kıvrımsız? Mesela şu kız... Diğerleri daha revaçtaysa mankenler neden böyle?

o milletin nedendir bilinmez bayıldığı gardırop götlüler bu elbiselerin içine giremez çünkü

  • cay koy geliyorum  (11.07.19 15:32:19)
"Sıfır beden" trendi tam bir şehir efsanesi. Erkeklerin tamamına yakını kıvrımlı seviyor, bu dünyada da böyle. Dolayısıyla mankenlerin artık "manken" olmaları dışında bir olayları kalmadı. Fakat manken, kıyafeti üstünde en iyi taşıyan ölçülere sahip olmak zorunda o yüzden zayıf ve kuru olmaları normal.

  • Psycho Mantis  (11.07.19 15:39:05)
podyumdakiler erkek kadın farketmez hepsi aynı tip. çoğu da eşcinsel modacıların yarattığı trend. hatta bazen kadın mı erkek mi çözmen bile zor.

  • orijinal nick bulamadim  (11.07.19 15:40:41)
Yüzleri güzel ve çoğu kıyafeti taşıyabiliyorlar. Hele hele bacakları çok düzgün ve uzun olduğu için tayt-şort giydikleri zaman çok yakışıyor.

mesela:
hips.hearstapps.com

i.pinimg.com

O instagram'daki yüzü full makyajlı ama popsu büyük olanlar bunların giydiklerini giyince turşu bidonuna benziyorlar. O yüzden popoma baksınlar diye bikini ile poz verirler.

Sadece kadınlar değil, büyük firmaların erkek mankenleri bile 70-80 kilo arası uzun boylu, yüzü güzel tiplerden seçiliyor.
  • eazy  (11.07.19 15:49:18 ~ 15:50:53)
söylenenler dışında, podyuma çıkan mankenlerin "askı" olması gibi bir kavram da var modada.
yani bazı modacılar bunu tercih ediyor.
böylece mankenler kendi fizikleriyle herhangi bir şekilde giysiden daha fazla dikkat çekmemiş oluyorlar.

göğüsleri ya da popoları çok büyük ya da kıvrımlı olmadığında da daha standart bir beden tipi çıkıyor ortaya.
  • blatta hiberna  (11.07.19 18:26:15)
çünkü instagramdakiler photoshop. o kocaman popolarını açsalar selülit kaynar ama hepsini yok ederler, karınları kat kat olmuştur, sarkıyordur ama sen fotoğrafa baktığında görmezsin. yakışmıyor işte. böyle ipince olmalı demiyorum ama instagramdakiler gerçek değil.

  • xvyz  (11.07.19 18:49:20)
Manken elbise tasiyan insandir, erkegin idealdeki kadin tanimiyla ayrilali 20 yil oluyor. Farkli kavramlar.

  • pofudukayi  (11.07.19 22:37:08)