avrupa'ya gidince huzur bulan var mı

avrupa'dan kastım batı avrupa. çok değil 3 gün önce istanbul'da çıldırıyordum şu an üstümde müthiş bir huzur var.

ne zaman batı avrupa'ya gelsem böyle oluyor. tesadüf değil belli ki. şehirlerdeki o kaosun olmaması, sessizlik direkt psikolojiyi etkiliyor. acaba diyorum istanbul'da ömrümüz mü çürüyor?

bati avrupa neresi? tekirdag mi? münih mi? madrid mi?

huzur cok göreceli. daha bugün arkadasla konustuk evden calisiyor paso, bodruma yerlesecegim diye ev aldi, ordan caliscak almanyaya. adam orada mutluyum ben diyor.

bir arkadasim münihte bulamadigi mutlulugu amsterdamda buldu ben anlam veremedim. biri kölnü sevmiyorum diyip coruma döndü. adam mutlu.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (11.07.19 00:41:42 ~ 00:44:39)
en son gittiğimde 3.50 idi euro, 6.40ken pek huzur bulamam sanki

  • same idiot  (11.07.19 01:07:29)
Xportant+1
Hava değişikliğidir o.
Yaşamaya çalış bakalım göçmen olarak, üstelik ab ülkesinden değil Türkiye’den göçmüş biri olarak bir kış geçir bakalım nasıl hissedeceksin? Kimsesizlik duygusu başta huzurlu gelse de bir süre sonra basıyor o yalnızlık.
Ama iş için ve belirli süreliğine olursa muhteşem olur.
  • megalomaniac  (11.07.19 01:39:21)
evet, dediklerinin hepsine katılıyorum. bana da öyle oluyor ve istanbul’a dönünce keyfim kaçıyor.

avrupa şehirlerindeki düzen vs yanısıra en büyük etkenlerden biri de ağaç bence. avrupa’daki şehirlerde onlarca park var. biz burada nefes alamıyoruz. her yer beton. kuzey ormanlarını da kestiler. çok üzülüyorum :(
  • istanbul kanatlarimin altinda  (11.07.19 02:03:01)
Var misal ben.
Calisma saatim daha az, is yerindeki mudur, ik vs kalitesi daha fazla. Sehir zaten her turlu daha yesil, daha sakin. Insanlar mutlu, cana yakin.

Tatile geldim turkiyeye, valla arkadas ve aileyi cikarirsan, bir su dışarı cikma rahatligini ozlemisim hic saat vs takmadan(misal gece 3te cay icmelik, bira icmelik yer var. Ya en dandik yerde bile 24. Saat acik kebapci var) ama onun disinda trafik de insanlar da karmasiklik hepsi batti resmen.

Arkadaslarimi ailemi alsam 3-4 yilda bir gelirim turkiyeye.
  • logisticsmanager  (11.07.19 03:43:14)
Istanbul'da yasamanin omur curuttugu dogru. Ama ben kuzeybati Avrupa'dan Istanbul'a tatile gelince, bana da Istanbul'da huzur cokuyo.

Cunku bi sureligine de olsa sorumluluklarimi arkada birakmis oluyorum. Zira, hayatin gitirdigi rutin insler burda da ayni; is-guc, sabah erken kalkmak, ev kirasi, arabanin mauyenesi, kedinin asisi, yok vergi odenmesi b.k pusur derken burda da hayat kosusturmaca icinde geciyo. hele kisin, o kosusturmaca hep karanlik ve soguk havada geciyo ki, insan baya depresife bagliyo. tatile gittigin zaman (artik neresi olursa) daha mutlu ve huzurlu oluyosun.
  • lamartin  (11.07.19 06:31:08)
tatil icin gittigin heryer super zaten. yasamak bambaska bir olay.
insanin omrunu curuten sey stres. o da artik asagi yukari butun metropollerde var.

  • cooperr  (11.07.19 07:21:04)
evet huzur bulunur da euro 6.50yken daha çok acı verir. İstanbulda ömrünüz çürüyor, ben ege de sakin bir ilçe de yaşıyorum 5 dkda evimdeyim her yer 5 dk. ama her türlü olanağa da uzağım tiyatro,konser, alışveriş vs günümüz insanının ihtiyaçlarını karşılayacak şeyler yok. bunun için büyük şehirlere gitmek lazım.

ha huzur istiyorsan ege sahil kasabalarına gel kışın batı avrupadan daha huzurlu bir sakin.
  • mikahakkinen  (11.07.19 08:39:20)
turist olmak harika ama normal hayat perisanlik minvalindeki aciklamalar komik oluyor.
turist degilim, bati avrupanin en batisindayim ve mutluyum, huzurluyum. turkiye'de yasarken dusunmem gereken ya da kafama takmam gereken onlarca seyden arindim. yok rte, yok imamoglu, sgk yatmismi, maas zamaninda yatar mi, x oyle olur mu, y bunu giyse basina bisey gelir mi?

ha bunlar sizin icin huzur saglamiyorsa, siz turist olarak yasamaya devam edin hep
  • try again fail again fail better  (11.07.19 12:04:58)
Demek istesigini anliyorum, bende de oluyor aynisi. Gevsiyorum resmen. Ozellikle Almanya ve Hollanda icin boyle.

  • stavro  (11.07.19 13:24:15)