ab aciklamalari ve suriyeliler

sozlukte bu baslikta millet yardirmis biz de sinir kapilarini acariz suriyelileri avrupaya salariz vs vs. benim kacirdigim nokta neresi tam anlamadim
standart beyaz yaka calisanlar dosyalarca evrak vs. toplayip beeelki vize alabilirken bu insanlar nasil turkiyeden avrupaya gidecek ki? multeciyim diyince avrupa iceri gec kardes mi diyecek? nesi bizim icin koz oluyor tam anlamadim. sehzade bilale anlatir gibi anlatin pilis.

Geri kabul anlaşması diye aratın

  • speedy  (09.07.19 19:54:26)
Malumunuz olduğu gibi Türkiye ile AB arasında göçmen geri kabul anlaşması var. Yani herhangi bir şekilde kaçak yollarla ab ülkelerine giren göçmenleri Türkiye iade alıyor.

Türkiye bu anlaşmadan geri çekilirse biraz da görmezden gelirse bazı ülkeler üzerinde ciddi bir baskı oluşabilir.

Ancak Suriye iç savaşının durulması ile ilk senelerdeki yığılma azalmış durumda.
Ayrıca sığınmacıların çoğu Türkiye'de iş, güç yatırım sahibi oldu ve bir yere gitme niyeti de pek yok. Hatta batıda aradığını bulamayıp dönenler bile var.

"Vallahi salarım göçmenleri ha!"
Tehdidi biraz içi boş olsa da çok görmezden gelinecek bir şey de değil.

Ab Akdeniz'deki doğalgaz yatakları gibi meseleler için bunu göze alabilir mi göreceğiz
  • Ufuk  (09.07.19 19:58:11)
avrupa'nın bir şey demesine gerek yok ki, binlercesi sınıra yığılınca ya ateş açmaları ya da kabul etmeleri gerekecek. daha önce çok kez yaşandı avrupa'da bu tür krizler. o zaman 3-5 bin mülteci yüzünden deliriyorlardı, şimdi bunun onlarca katı büyüklükte bir krizle uğraşmak zorunda kalacaklar. bulgaristan ve yunanistan'a boylu boyunca sınırımız var. dereden tepeden bayırdan sal bakalım 100 bin tane adamı tutabiliyorlar mı sjfsjs. dediğim gibi anca ateş açıp takır takır öldürmeleri lazım.

ama tabii bu bizim gaza gelmiş milliyetçilerimizin ıslak rüyası sadece, "mültecileri salarız" tehdidi bizi daha fazla rezil etmekten başka bir işe yaramaz. uluslararası arenada mülteci üzerinden pazarlık yapıyorlar, siyaset uğruna canı hiçe sayıyorlar vs. diye bir güzel karalarlar bizi. dünyayı kendimize düşman ettiğimiz için de kimse yanımızda durmaz tıpkı doğu akdeniz'de olduğu gibi.

böyle bir şey olursa ambargo manyağı oluruz ve doğu akdeniz'de de zırnık koklatmazlar. "göndeririz" diye tehdit ederek belki bir şey koparırız ama gerçekten gönderirsek çok fena işler olur. o yüzden öyle bir şey olacağını hiç sanmıyorum.
  • der meister  (09.07.19 20:05:20)
Hiçbir şeye inanmayan adam geldi.
S400, Akdeniz'de arama falan, hep gundemi meşgul etmek için kopurtuluyor. Ses çıkaracak adam adalarin işgaline ses çıkarırdı. S400 lerinde parasını ödeyecegiz ama kullanmayacagiz. Erdocan hiçbir şeye karşı çıkacak durumsa değil.

  • prizmatik  (09.07.19 22:03:42)