kira artisi

selam sevgili saygidegerler,

yaklasik bir yildir kiradayim. 1750 tl den 1925 tl ye cikaralim demis, ev sahibi(aslinda yonetici, ev site yonetimine ait)

birazdan arayip pazarlik yapmaya calisacagim ama bu rakam normal mi?

kira zamani konusuruz, sizi uzmeyiz demislerdi, duydum uzuldum valla. beni uzmeye hakkiniz yok diyip cemkiriyim mi :)

sabah sabah cok canim sikildi gercekten. 1850 olacagina dair ne umutlar beslemistim :(

normal, bence düzleyip 1900ü zorlayın..

biz kiracı arkadaşla 1350tl lik kirayı 1500 tl yaptık.
  • same idiot  (09.07.19 11:39:12 ~ 12:37:21)
yüzde on zam yapmışlar. yüzdeye vurunca gayet makul bence.

  • kablelvuku  (09.07.19 11:42:30)
enflasyonun altında bile yapmış. daha fazla da yapma hakkına sahip.

  • hononu  (09.07.19 11:44:54)
Normal değil. Her sene bu kadar zam yapsa nolacak 5 sene sonra 3000 küsür liraya mı oturacan? Anadoluda mikici elemanlar bile 800-900 gibi ufak kiralara % cinsinden zam yapar, 2000 liralık kiraya % yapılmaz. Ben de benzer fiyata oturuyorum adam bir yıl zam yapıyor bir yıl yapmıyor. Yani 2 senede bir 100-125 lira yapıyor bana . İdeali de budur

  • avatar is back  (09.07.19 11:45:59)
Kontratta enflasyona göre anlaştıysanız normal hatta az ama pazarlık imandandır ahash

  • somethinginthewayshemoves  (09.07.19 11:47:23)
1800'de düzleyelim de :)
baktın şakanı anlamadı 1900'de anlaşın.

  • teritori  (09.07.19 11:50:51)
Çok normal ama pazarlık sünnettir.

  • adwokat  (09.07.19 12:02:15)
kira artışı diyince kalbim sıkışıyor hele bu enflasyonda. malesef 1925 tl normal ama insafsızlık.

  • axl  (09.07.19 12:08:14)
önemli olan civardaki benzer evlerin ne kadar kira verdiği. sahibinden'den tarafsız bir gözle bakın, oradaki evleri sizin evle karşılaştırın. sizce sizin ev için 1925 makul mü? değilse ona göre pazarlık yapın. bir de bir yıldır kirayı düzgün ödüyorsanız bunu da söyleyin. öyle düzgün kiracı bulmak çok zor cidden. ev sahibi de 75 lira için evden çıkmanızı istemeyebilir.

ama 1925 tl benzer evlerle kıyaslayınca makul görünüyorsa bence 25 lirayı düşsün düz hesap 1900de anlaşın.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (09.07.19 12:13:56 ~ 12:14:20)
Suanki zam oranina gore normal ama zam orani %17, yani hic normal degil:) Siz pazarlik yapin, ben de oyle yaptim. 2 senedir olmasi gerekenden daha az zam yapiliyor cunku kiralar zaten yuksek, tufe de yuksek. 1850 deyin, baktiniz olmuyor 1900 de anlasin.

  • balpolen  (09.07.19 12:15:37)
Ev sahiplerinin zoruna gitmiş. Len sizden kesmiyorlar korkmayın. Bir ay kiraya veremesin göreyim ben o yönetimi. Tabi ki pazarlık yap. Ülkenin durumu ortada falan de. Düzenli ödeyen çoğu kiracı pas geçiyor. Sizlişmisini izitmiyip bişki kirici bikirim hahhahaha

  • mekaniker  (09.07.19 14:26:05)
konustum simdi. nuh diyor peygamber demiyor.

adam maasli isci. mudur gibi bir sey. yonetim her daire esit olsun demis. ben karisamam dedi.

o zaman yonetimle konusayim dedim, bir sey degismez dedi.

ajitasyon yaptim olmadi.

bende o zaman sert davrandim. bir suru aidat topluyorsunuz ev isinmiyor, bari cam balkon yaptirmama izin verin dedim.

siz kendi cebinizden yaptiracaksaniz olur diyor >_<

iyice sert ciktim. tamam yonetimle konusacagim dedi ama bir sey olmayacak gibi :(

herkese zaman ayirdigi icin tesekkurler.

hep bir satir atlayarak yazdim. sinirden herhalde :/
  • foster  (09.07.19 15:09:17 ~ 15:10:23)
Cam balkonu neden siz cebinizden ödüyormuşsunuz? Ne saçma, sanki evden çıkarken sırtınıza mı sarıp götürecekmişsiniz balkonu?!!

"Her daire eşit olsun" dedikleri diğer daireler de mi 1925 tl ödüyor şu an?
  • cymbelina  (09.07.19 16:43:35)
@ cymbelina

dedigine gore diger dairelerde 1925 olmus. ama tabii teyit edebilecegimiz bir kaynak yok.

cam balkon icin bir kez daha konustuk. yonetim kurulu toplaninca oylama ile belli olur dedi.
oda taaa ocak ayinda dedi.

diger daire sahipleri zengin oldugundan cok umursamiyorlar sanirim :( bende ocak ayina kadar zengin olmayi deneyecegim bi.
  • foster  (09.07.19 16:59:18)