Arkadaşlar

Yaş 30lara geldi. Arkadaşlıklar sürse bile eskisi gibi değil artık. Kendisinin yapamadığı bir şeyi yaptığınızda tavırlar değişiyor. Başarınız yok sayılıyor, arayıp sormuyorlar bile, siz onların hayatındaki her önemli gelişmede yanında olduğunuz halde. Yanınızdaysa da surat asılıyor. Bu duruma çok sıkılıyorum. Belki o zaman gerçek arkadaş değillermiş diyeceğim ama başka arkadaş kalmadı. Bu saatten sonra da zor. Zaten o yüzden yalnız hissediyorum.

Böyle olması normal mi? Yoksa arkadaşlıklar da sadece çıkara mı dayalı?

Evet. Benim arkadaşlarım da işi düştüğünde arar.

  • geçerkenugradım  (05.07.19 18:16:46)
azala azala geriye ya bir, ya iki gerçek arkadaşın kalıyor. diğerleriyle vakit geçsin diye öylesine görüşüyorsun. yaş 35+ bende durum bu.

  • sir gawain  (05.07.19 19:08:53)
Gayet normal yahu, arkadaşlığa niye bu kadar ulvi anlamlar yüklüyorsunuz. Anlık iyi vakit geçiriyorsanız arkadaşsınız işte o kadar. 30 yaşına gelip senin yaptığını yapamadığında insanların ezik hissetmesi gayet doğal.

  • glide  (05.07.19 20:04:48)
normal herkes egoist ve arkadaşlığı da bilmiyorlar. 30lu yaşlarda dert çoğalıyor bir sebepte o ancak dostluğu arkadaşlığı bilen de var ama bulmak zor.

  • mikahakkinen  (05.07.19 20:16:36)