esinizle ailenizin evinde kalmak

soru sacma olabilir bilemiyorum, yine de sorayim. evlilere sorum; esinizle ailenizin evine yatiya gittiginizde yanyana mi uyuyorsunuz yoksa ayri yerlerde mi? ilk kez yatiya gidecegiz nasil yapsak bilemedik.

Aynı yerde. Farklı yerlerde olması aklıma bile gelmemişti.

  • fotrsapka  (05.07.19 14:42:30)
Evlisiniz yahu. Yan yana yatın.

  • black holes in the sky  (05.07.19 14:42:37)
Evlisiniz artık, birlikte uyuyabilirsiniz. Eğer yatak yoksa, kanepe vs de yatacaksan ayrı ayrı yatmak daha mantıklı, sağın solun iki büklüm yatmaktan tutulmadan uyanırsın.

Tutucu sayılabilecek dedemler bile yer yatağı yapıp aynı odada yatırdılar bizi.
  • kimlanbu  (05.07.19 14:43:23 ~ 14:43:41)
biz nişanlıyken bile aynı yatakta yattık. ama bayram dolayısıyla ev kalabalıktı ve aynı odada kardeşlerim de vardı. :D
ama olsun gene de sıradan bir türk ailesi için büyük bir adım bu, o yüzden aynı yatakta yatmalısınız tabii ki, bence.

  • piremses  (05.07.19 14:47:35)
farklı yerde yatmanız abes kaçar.

  • bagcivan  (05.07.19 14:50:00)
Yatak varsa ikinizin sığacağı, aynı yatakta. Yoksa imkana göre işte.

  • Trene çelme atan adam  (05.07.19 14:50:49)
ayrı ayrı yatın, kızın babası kızar

  • vladimirdökümov  (05.07.19 14:52:02)
Zaten akşam uyku saati yaklaşırken annesi "size şu şu yatağı yaptım/yapıyorum" der, uygun gördükleri ya da evin müsaade ettiği şekilde yapar.

  • kobuzchu kiz  (05.07.19 14:55:10)
Nasıl müsait yer varsa. Önceden benim bekarkenki odamda tek yatak olduğu için birimiz yerde yatıyorduk. Şimdi açılır yatak var beraber yatıyoruz. Ama kişi sayısı fazlaysa mesela bazen kayınvalidemler, eşimin kardeşi ve kocası vs de olabiliyor o zaman görümce bizden daha yeni evli oldugu için onlara 2li yatağı verip dağılıyoruz başka yerlere.

  • curukturpkokusu  (05.07.19 15:05:51)
Resmi nikah sonrası eşimin evinde kalmamız gerekiyordu. "İlk gece" muhabbetimiz olmadığı için (zaten düğün de başka bir tarihteydi) biz o an evli olmamıza rağmen, ayrı yatmayı tercih etmiştik aileler sebebiyle.

Sonrasında bayramda seyranda ziyaret ettiğimizde, normal, beraber uyuyoruz. Ama ne bileyim, nikah sonrası daha ilk gün "hadi artık evliyiz, sizin ev de olsa beraber uyuyalım" durumu bana abes gelmişti o anda.
  • akatreil  (05.07.19 15:06:35)
beraber.

  • babilbaligi  (05.07.19 15:26:09)
misafir odası veya ilave yatak olmasa bile, misafir olduğunuz için size kendi odalarını vermeleri ve beraber yatmanız lazım.

  • '  (05.07.19 15:29:10)
Beraber

  • all girls dream  (05.07.19 19:54:24)