Ben mi art niyetliyim burada? Yorumlar mısınız?

Bir ürünü satmak için ilan vermiştim bir siteye, soruları yanıtlamak ve detayları konuşmak için de mail adresimi yazdım. Günde en az 10 kişi mail atıyor, hepsi erkek ve ilk mesajda dahi "Numaranızı verin de WhatsApp'ta konuşalım detayları." yazıyorlar. Soruları mail yoluyla yanıtlamak istediğimi belirtiyorum, bunun üzerine ya mail atmayı kesiyorlar ya da tekrar "Whatsapp yok mu???" diyorlar ve ben mail atmayı kesiyorum.

Daha önce hiç bir şey satmamıştım internette. İşler böyle mi yürüyor? Herkese numaramı verirsem bir haftada neredeyse 100+ kişiye numaramı vermiş olacağım ve bunu istemiyorum. Gerçekten ürünle ilgilenen insan sorularını mail yoluyla soramaz mı? Ben mi fazla art niyetliyim?

Bir kısmı artniyetlidir bir kısmı ise daha kolay ve kısa zamanda çözüme ulaşmak için istiyordur. Mail atmak zor geliyordur vs.

Ben olsam talebiniz saygı gösterirdim ama bu kadar ince insan maalesef zor. İnsanların geneli bu şekilde.
  • karsinin aksisi  (04.07.19 20:05:08)
Tavsiyem; ikinci el satis sitelerine erkek ismiyle uye olun. Hele ki letgo'ya.

  • brkylmz  (04.07.19 20:14:12)
Sakın numaranızı vermeyin yakanızı kurtaramazsınız.

  • su aygırı  (04.07.19 20:25:40)
erkek adı kullanın.
aklıma geldi şimdi ya kız ismiyle bir ilan açayım gelenleri cevaplarken vakit geçer.

  • ozdek  (04.07.19 20:25:45)
valla her türlü insan var bu ülkede, tanımadan bilemezsin.. düşündüğün niyette olanlar da var, al satçı oldukları için işlerini daha çabuk halledebilmek için numara isteyen de var, gerçekten ürünle ilgilenen ve fotolar, vs için whatsapp isteyenler de var. paraya acil ihtiyacın yoksa kimseye numaranı verme elbette. acil ihtiyacın varsa da bu işi senin adına güvendiğin bir erkek yapsın.

  • hocam  (04.07.19 20:27:12)
Bir şey için gereksiz bir ısrar varsa altından iyi şeyler çıkmıyor genelde.

  • whyamy  (04.07.19 20:38:42)
türkiyede temel iletisim whatsapp. kimse maille ugrasmiyor. ondan bir seyler satacaksaniz whatsapp olursa 10 kati fazla oluyor ilgi.

bence hataniz kendi mail adresinizi vermek. bu durumlar icin disposal bir mailim var, onu kullaniyorum. whatsapp icin ise bu islerde kullanmalik telefonunuz olsun. sadece alim satim islerinde filan kullanin. yillik maliyeti 150 lira filan.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (04.07.19 20:42:35)
art niyetten çok memlekette e-mail kültürü yok. nice koca koca şirketlerde bile işler whatsapp üzerinden yürüyor.

  • denek hayatım  (04.07.19 20:44:48)
  • fortisvita  (04.07.19 21:15:18)
niyetinde sorun yok
bizim memlekette sıkıntı çok

  • otopsicocugu  (04.07.19 23:53:48)