kahverengi çapaklı kedi gözleri

sokaktan çok küçükken sahiplendiğimiz, şu anda dört aylık olan kedimizin eve geldiğinden beri upuzun (gözü boyunca çapak çıkıyor), sümüksü, bazen kahverengi, bazen kırmızımsı kahverengi çapakları oluyor her gün. Olabildiğince elimizle temizliyoruz. O gün temizledikten sonra tekrar oluşmuyor fakat sonraki sabah yeni bir çapakla günaydın diyor. önemli bir şey midir yoksa hep olur mu? veterinere gidelim mi yoksa elimizle temizlemeye mi devam edelim?

Annesi tarafından büyütülmemiş kedilerde görülüyor bu. Annemle damla kullanmıştı. Veterinere bi sorsanız iyi olur.

  • lcha  (03.07.19 13:11:49 ~ 13:11:57)
çayla temizleyin, bir pamuk veya peçeteye soğumuş çayı dökün ve gözü temizleyin, diğer göz için temiz bir pamukla aynı işlemi uygulayın. Birkaç gün sonra geçer muhtemelen. geçmezse borik asit deneyebilirsiniz. (borik asiti temiz bir suya %3 olacak şekilde katın çalkalayın, bu karışım gözün içine kaçmasın)

  • kerkük zindanı  (03.07.19 13:23:15)
Benim 10 yaşındaki kedimde hala var. Bir ara başka bir şey için antibiyotik tedavisi görmüştü uzun süre. Bir tek o sırada kesilmişti. Sonra gene başladı. Veterinerimiz bir zararının olmadığını söylemişti ama siz gene de kendi veterinerinize sorun. Ne olur ne olmaz.

  • inawen  (03.07.19 13:30:51)