internet sitesi kurmak

şimdi diyelim ki yemeksepeti.com türkiyede yok ve biz böyle bir sistem kuracağız.

a)site hazırlayan şirketlerle çalışmak
b)site hazirlayabilecek bir yazılımcıyı işe almak
c)bu site kurmayı sıfırdan başlayarak öğrenmeye calışmak eğitime gitmek

sizce hangisi mantıklı ve en verimli yol?

üçü de değil, yemeksepeti gibi bir operasyon bu şekilde yürütülemez

  • vladimirdökümov  (29.06.19 13:38:35)
tabi ki c değil. yıllar alır. a en hızlısı.

  • sttc  (29.06.19 13:38:38)
a sıkkı ile ilerlersen ve ilerde iş büyürse adamlara mahkum kalır ve çok para kaptırırsın.

Bu tarz çok büyük operasyonel işi de olan sistemler kurmak için öncelikli gereksinim paradır. Yatırımın olmadan bu işe girersen ya bitiremeden ya da bitirdiğin iş tercih edilmez.

en mantıklısı b, bu yazılım 1 kişiyle olmaz ayrıca yazılım kısmı dışında operasyona da bolca adam gerekecek.
  • ayin yazari  (29.06.19 13:42:48)
ilk olarak giris sistemleri cok ciddi meblaglar tutmaz. büyüdükce maliyetler artar.

calisani ise alacaksiniz. siz kuracaksiniz sistemi.

giris icin bir-bir kac kisi yeterli.
  • black fridayde bos kutuya talim eden adam  (29.06.19 13:48:37)
d) site hazırlayan bir şirketi içindeki yazılımcılarla beraber satın almak

  • nahtoderfahrung  (29.06.19 13:49:16)
internet sitesi kurma işinin günümüzde %10'u internet sitesi kurmayla ilgili oluyor.

işin operasyonu, reklam yönetimi, pr yönetimi gibi trilyon tane kısmı var. ve işin en önemsiz kısmı yazılımı.
  • tchuck  (29.06.19 14:12:36)
Sorun site değil. Sorun organizasyon. Yemeksepeti, çiçeksepeti , vs sepeti yapmak sorun değil.
Sorunlarınız şöyle,
- Müşteriyi bulmak.
-Satıcıları ikna etmek.

Edit: a veya b ikiside mantıklı c sizi çok zorlar.
  • ycaycayca  (30.06.19 11:56:49 ~ 11:57:35)