İcra’dan araç almak

Selamlar,

E ihale, icra vs gibi işleri takip edip düşük fiyata araba alma gibi bir sektör varmış. Bilgisi olan var mı? Bir arkadaş bu şekilde 2017 23bin’de kadjar’ı 67bin liraya alabileceğimizi söyledi. Gerçekten bu kadar düşük mü piyasa burada bir yamuk çıkar mı?

Teşekkürler

Donanımhaberde bir üye işin içini anlatmıştı. Aracın beynine falan zarar veriyolarmış hatta söküp satıyorlarmış. Lastiklerini jantlarını satıyorlarmış. Görmediğin için ne durumda bilemiyorsunuz diyorlar. Temiz de çıkabilir ama onlar ucuz değil diyorlardı. Kumardan farksız.

  • bahoho  (28.06.19 12:43:46)
bi sefer vergi dairesinin icra satışına katıldım. haciz nedeniyle parka çekilen kendi aracımızı geri almak için.

dediğiniz gayet mümkün, bir yamuk da çıkmaz. bir bedelden açık arttırmaya başlanıyor, pey verip satın almaya çalışıyorsunuz. bildiğiniz mezat usulü.

lakin bu işin de çakalları var, bırakmazlar. böyle her ihaleye katılıp ucuza araba toplayan tipler var. eskiden daha gevşekmiş satışlar, bu mafyavari tipler millete artış yapmamaları konusunda baskı yapıyorlarmış. şimdi mezatın yapıldığı salonda arkaya dönmek bile yasak. yani "kim lan bu arttıran" diye kafanı çevirdiğin anda müdahale ediyorlar, hop arkaya bakmak yok diyorlar. tehdit falan etmeyesin diye.

ama dediğim gibi işin çakalları bırakmıyor. inatlaşır alırsınız ama yine yüksele yüksele piyasa fiyatına gelir.

takip edip şansınızı deneyin.
  • kibritsuyu  (28.06.19 12:47:26)
bana, too good to be true geliyor.
ag partili çakallar bırakırmı ki böyle bir şeyi ?

  • prizmatik  (28.06.19 12:47:45 ~ 12:49:09)
Bu bahsi açan arkadaşta esas iş olarak bu sektörde adam temmuz’da çıkacak bu arabalar ihaleye fln diyor yani işi biliyor dediğiniz gibi şirketleşen tiplerden heralde. Bakalım deneyeceğim sanırım.

  • mkrk  (28.06.19 12:56:35)
içeride adamı olanlar sağlam arabaları nispeten uygun paraya aliyorlar. içerideki adamdan kastım ne? sen arabayi görmüyorsun görsen de içine girip oturamaz, arabayı çalıştıramaz, kaputu, bagajı açamazsın. işte içerideki adam bunları yapıyor. sen yapamadığın için abartıyorum motorsuz araba bile alabilirsin.

  • dadasalon  (28.06.19 12:56:57)
Ama ilana çıkmadan bi ekspertiz raporu yayınlamıyor sanki

  • mkrk  (28.06.19 13:01:24)
gerçekten iyi durumda olan arabalar ihaleye dahi çıkmıyordur bence,ya da çıksa bile kimin alacağı önceden bellidir.

bu ihale olayını ben de araştırdım baya zamanında. mafyatik tipler öyle bir çökmüşler ki, bazı arabaları ihaleye çıkartmadan kiraya verenler dahi varmış. yediemin'de arabanın anahtarı kayıp 10 bin lira ateşle anahtarı verelim falan diyenler mi dersin. ihaleyi alırsın ama sonra nasıl binersin bilmem diye tehdit edenler mi dersin.

berbat bir ortam yani deep türkiye buralar. :) otogar'ın alt katları gibi işte.
  • reanarchy  (28.06.19 13:07:43)
@reanarchy +1

Burada (İzmir) bi' galerici var ismi lazım değil, sattığı arabaların %90'ı icralık araçlar hepsi de lüks. Herif ihaleye gitmeden işi bitiriyor, yok öyle fiyat vereyim aksiyon yaşayayım falan. O Porche Panamera'lar, Lexus'lar, Jaguar'lar öyle ihaleye girilip de alınabilecek araçlar değil yani, adamın ismi yetiyor alması için. Geriye kalan kıytırık araçları alabilirseniz dua edin. :)
  • Beherit  (28.06.19 13:21:57 ~ 13:29:03)
Mafyatik tipler dediğinz gibi lüks araçlara bakıyor. adam E kasa merso alıyor sonra 400'e 500'e satıyor. kadjar'ı ne yapsın?
ucuz arabalarda bir sıkıntı yaşamazsınız

  • kitik  (28.06.19 13:38:44)
devlete ait e-ihale sitesini sürekli takip ediyorum. güzel araçlar var ama çoğu zaten piyasa fiyatına gidiyor. Artık çok detaylı bir expertiz yapılıyor, uzun bir rapor da araç ilanı ile birlikte yayınlanıyor. açıkcası güven veriyor ilk bakışta.
Ama aracın bulunduğu otopark, araca exper yapanlar vs. güzel araçları kendileri için ayırmak adına farklı hileler yapıyor olabilirler diye düşünüyorum.

  • slogan bulamadik  (28.06.19 14:34:03)
Yorumlardaki efsaneler nefis :) 15 sene önce haklılardı zira icraya düşen araç sayısı az talep çoktu. Şimdi inanılmaz bir arz var talep az.

haciz.izmirvdb.gov.tr

İlleri vergi dairesi başkanlığı sitelerinde açık açık yazar.
67.000 tl'ye alabilme bahsi ise 2 kez açık arttırmaya çıkar satılmazsa pazarlık usulüne düşer o zaman arkadaşınızın dediği rakamlara yakalarsınız.
  • synax  (28.06.19 15:57:21)
bir araç modelini ihaleden hacizli olarak maliyetinin yarı fiyatına yakın fiyatlardan alabileceğiniz satın alma türü. konu hakkında tüm detaylara makaleden ulaşabilirsiniz: enpatika.com

  • nurnur  (12.12.19 00:52:15)